CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
KOUZLO ZAHRADNÍ ŘÍŠE, ZÁMKY A HRADY KRUŠNOHOŘÍ

Hrad Weesenstein – Lipsko – anglický park Wörlitz – zámek Orienbaum - Freiberg – historická úzkokolejka Weisseritztalbahn – štola Marie Louisse


od 4 590 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Osvícené osmnácté století nezanechalo v Německu jen knihovny plné nových myšlenek, ale neuvěřitelně harmonicky se zapsalo i do krajiny. Zahradní říše, stvořená citlivou rukou knížete anhaltsko-desavského, se dokonce dostala na seznam UNESCO. Devatenácté století zase přispělo technickými zázraky, např. úzkokolejkou Weisseritztalbahn, jejíž trasa je považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě. Během prodlouženého víkendu se necháme okouzlit také perlou Saska zámkem Weesenstein, historickým městem s moderním nábojem Lipskem nebo nejnovějším přírůstkem seznamu UNESCO – hornickým Krušnohořím.

Č. zájezdu

Termín

Cena

 91481


11.06. - 13.06.

2021

4. 590 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování s polopenzí v ***hotelu, nebo penzionu, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany - Beroun - Praha (cca 07.00 hodin) – Ústí nad Labem – Pirna. Hrad WEESENSTEIN je nekorunovaným králem saských hradů a zámků. Po více než 800 let rostl jako perla vrstvu po vrstvě, takže tu najdeme prvky jednotlivých slohů od gotiky až po klasicismus. LIPSKO je díky svým řekám a kanálům nazýváno „MALÉ BENÁTKY“, zároveň je však také obchodním a průmyslovým centrem regionu. Ne náhodou patří k nejvyhledávanějším památkám prestižní Mädlerova pasáž, historická burza nebo restaurace, která spojením s Faustem a Mefistem inspirovala Goetha. Právě Goethe věnoval milovanému městu další přídomek „Malá Paříž“. Nejvyhledávanějším místem současnosti je však zdejší ZOO, jedna z nejmodernějších na světě. Nechybí zde tropický dobrodružný svět Gondwanaland, africká savana či největší pavilon opic na světě Pongoland. Přejezd do hotelu na večeři a nocleh. 

2. den: Snídaně. Přejezd do unikátní oblasti ZAHRADNÍ ŘÍŠE (Gardenreich) DESSAU-WÖRLITZ, kde na ploše 142 km2 vytvořil kníže Leopold III Friedrich Franz se svým architektem Friedrichem Wilhelmem von Erdmannsdorffem přírodní a uměleckou harmonii. Jejich snažení začalo tvorbou anglického parku ve WÖRLITZ. K jeho nejkrásnějším místům po jezerech a kanálech doplujeme na gondolách. Princezna Henriette Catharina otiskla svůj vkus do zámku ORIENBAUM a zdejší barokní zahrady, kterou doplnila o módní čínské a anglické prvky i jednu z největších oranžerií v Evropě. DESSAU – GEORGIUM, sídlo mladšího bratra Leopolda III. Ve 20. století Dessau proslulo jako sídlo školy Bauhaus. Návrat do hotelu na večeři a nocleh. 

3. den: Snídaně. Krušnohorská hornická oblast byla na seznam Unesco zapsána teprve v roce 2019, její centrum FREIBERG však už láká návštěvníky po staletí - díky těžbě stříbra se totiž mohl rozvinout do nebývalé krásy. Mnohé další poklady ukryté v okolních horách našly své místo v expozici minerálů Terra Mineralis na místním zámku. Nejstarší německá úzkokolejka ve veřejném provozu WEISSERITZTALBAHN nás parní mašinkou odveze vzhůru do hor, do lázeňské oblasti Kurort Kipsdorf. Se samotnou těžbou se na vlastní kůži seznámíme ve ŠTOLE MARIE LOUISSE s podzemním jezerem a množstvím staletých tunelů. Odpoledne odjezd. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz