CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Z Appenzellu "MEDVĚDÍM VLAKEM" do Arosy

Majestátní hora Säntis – Rorschach – Heiden – v kantonech Appenzell & Grabünden


od 4 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Na severovýchodě Švýcarska nedaleko Bodamského jezera se rozkládá poklidný, ale přitom velmi osobitý kanton Appenzell. Kraj s jedinečnou přírodou, místní kulturou, zvyky askvělými sýry. Hornatému území vévodí majestátní Säntis, na horských loukách se pase nespočet hnědošedých alpských krav. Během výletu nahlédneme i do jednoho z nejznámějších švýcarských horských středisek Arosa v kantonu Graubünden.

Č. zájezdu

Termín

Cena

 91421


18.06. - 20.06.

2021

4. 990 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1 ubytování s polopenzí v ***hotelu, nebo penzionu, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd přes SRN a Rakousko do Švýcarska.

2. den: V ranních hodinách příjezd do kantonu Appenzell Innerhoden. Z obce Schwägalp během 10 minut překonáme kabinovou lanovkou převýšení 1 125m. Z vrcholu majestátní hory SÄNTIS (2 502m) se za jasného počasí otevře ohromující výhled na 1 001 vrcholů v šesti zemích. Dominantou vrcholu je vysílač vyčnívající vysoko do nebe. Návštěvníci si mohou od roku 2019 prohlédnout zážitkovou výstavu na téma počasí, původní meteorologickou stanici a občerstvit se v panoramatické restauraci. STEIN – v ukázkové sýrárně se seznámíme s výrobou Appenzellského sýra - nejpikantnějšího sýra Švýcarska. APPENZELL krátká zastávka v centru nejmenšího ze švýcarských kantonů – domy s nástěnnými malbami, obchůdky. HEIDEN – kdysi slavné lázně a bydliště zakladatele Červeného kříže Henry Dunanta. Jízda ozubenou více než 140 let starou horskou dráhou do městečka RORSCHACH, s hradem Wartegg, kam se uchýlila císařovna Zita se svým manželem po pádu monarchie (dnes hotel). Procházka po promenádě u Bodamského jezera. Přejezd do hotelu na večeři a nocleh.

3. den: Snídaně. Speciální MEDVĚDÍ VLAK - Rhétskou dráhou vyjedeme „Bärenzugem“ z nejstaršího města Švýcarska Churu vysoko do hor do městečka Arosa. Na pouhých 26km vyšplhá vlak po trati Arosa Bahn o 1 000 metrů výš. Jako v oblacích se budete cítit při pohledu z elegantního viaduktu Langwieser. Dále lanovkou ke speciálnímu medvědímu areálu - otevřenému v roce 2019 s výběhem pro zachráněné medvědy. Středisko AROSA – malebně rozložené středisko kolem jezera Obersee. Možnost procházky po tzv. Eichhörnliweg–veverčí stezce, kde jsou veverky zvyklé brát si od lidí oříšky přímo z ruky. Vlakem zpět do Churu. V odpoledních hodinách odjezd. Návrat do ČR do půlnoci.

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz