Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Ostrovy Rujána a Usedom, - "Ze Spreewaldu na perly Baltského moře"

Ze Spreewaldu na perly Baltského moře


od 8 950 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Připravili jsme pro Vás zájezd, který vás tentokrát zavede do Německa na pobřeží Baltského moře. Po cestě se zastavíme ve Spreewaldu, která je biosférickou rezervací UNESCO, proslula svými vodními kanály, jež tu vytváří řeka Spréva. Nádherný kraj nazývaný „přírodní Benátky severu“, svěží příroda, města a vesnice s bohatou historií. Dva největší německé ostrovy – Rujána a Usedom s překrásnou přírodou, úchvatnými plážemi s typickými proutěnými koši chránícími před větrem a lázeňskými městy, jejichž mořská mola vybíhají daleko do moře. Nezapomeneme ani na starodávné město Stralsund, které bylo díky bohaté hanzovní historii zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Č. zájezdu

Termín

Cena

61129

11.10. - 14.10.

2019

8. 950

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autobusem s klimatizací a minibarem, 3x ubytování v **** hotelu s polopenzí formou bufetu v hotelu Arcona Baltic ve Stralsundu, kompletní cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd po trase Zbiroh - Mladá Boleslav v 05,30 hodin – Praha 06,00 hodin. Průjezd Německem do SPREEWALD neboli lužickosrbsky Blata – poznání jedinečné krajiny, která byla prohlášena za chráněnou oblast UNESCO, zahájíme v LÜBBENAU, kde nás bude čekat nezapomenutelný zážitek – projížďka tradiční sprévskou pramicí vodním labyrintem, který tvoří říční ramena Sprévy. Ochutnáme vyhlášenou kulinářskou specialitu – spreewaldské okurky, které se staly obchodní značkou celého regionu. Vesnička LEHDE, ležící na křižovatce vodních kanálů, je i jakýmsi skanzenem staré vesnické architektury této oblasti. Zdejší muzeum ukazuje život na venkově v 19. století. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a nocleh. (https://baltic.arcona.de/)

Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 06.00 hodin).
(Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd přes Rakousko do rakouské spolkové
země Burgenland k NEZIDERSKÉMU JEZERU a po dolnorakouské vinné cestě do městečka
RUST – vyhlášené vinařské středisko se zachovalým středověkým rázem a pestrou květinovou
výzdobou na břehu Neziderského jezera. Možnost projížďky lodí po hladině tohoto jediného
stepního jezera v Evropě, které je hojně porostlé rákosem a vytváří tak optimální zázemí pro
bezpočet druhů vodních a bažinatých ptáků, dokonce i pro orla mořského. Celá oblast je
zapsána na seznamu UNESCO. Zastávka u jednoho z nejstarších kamenných lomů RÖMERSTEINBRUCH
do hlavního města Burgenlandska EISENSTADT. Prohlídka centra města rodu
Esterházyů a Josefa Haydna. Zámek s parkem ze 17. století a okolní ulice s řadou starobylých
budov. Odjezd do hotelu na ubytování, večeře a nocleh.

2. den: Snídaně. Cesta na východním pobřeží ostrova, kde se nachází přímořské lázně SELLIN. Zdejší romantické molo s délkou 394 m je nejdelší a nejfotografovanější na Rujaně. Poté se svezeme parní úzkokolejkou (750 mm) zvanou „RASENDER ROLAND“ (Rychlý Roland), která zde přepravuje návštěvníky již od roku 1895 maximální rychlostí 30 km/h. Příjezd do původní rybářské vesničky BINZ, která se v 19. století stala jedním z nejvýznamnějších přímořských letovisek a mořských lázní s typickou lázeňskou architekturou. Mezi lákadla patří krásná pláž, lázeňské domy a promenáda s 370metrovým molem. Návrat na pevninu na prohlídku STRALSUNDU. Město bývá díky své poloze, je téměř ze všech stran obklopeno vodou,nazýváno Benátkami Severu. Již ve středověku patřilo k významným a především bohatým městům Hanzy, obchodního spolku měst podél pobřeží Baltského moře. Návrat na večeři a nocleh. 

3. den: Snídaně v hotelu. Okruh ostrovem RUJÁNA – jízda až na nejsevernější cíp ostrova na jedno z nejzajímavějších míst Rujány – KAP ARKONA. Z parkoviště Putgarden pojedeme turistickým vláčkem až ke Kap Arcona, po jehož prohlídce bude následovat procházka (cca 1,2 km) podél pobřeží až k rybářské vesnici VITT. Po prohlídce tohoto místa a zdejší zajímavé kaple následuje jízda vláčkem zpět do Putgarden. SASSNITZ – staré přístavní město, které je často označováno jako „brána do Skandinávie“. Přímo ve starém přístavu si můžete prohlédnout vyřazenou ponorku pocházející z roku 1963. Možnost cca 1,5 hodinové okružní projížďky lodí podél bizardních křídových útesů. Národní park JASMUND a křídové útesy. Königstuhl – nejvyšší skála křídového útesu, který je dlouhý 10 kilometrů a vysoký 117 metrů. Návrat na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd na druhý největší ostrov v Německu USEDOM, který se pyšní císařskými lázněmi s nekonečnými promenádami, plážemi s jemným bílým pískem a kde do moře vyčnívají historická mořská mola. HERINGSDORF – lázeňské město, rybí restaurace. Zdejší molo s délkou 508 m je nejdelším molem v Německu a symbolem města. Procházka z Heringsdorf do Ahlbeck po nejkrásnější pobaltské promenádě zvané KAISERMEILE – císařská cesta. Císařské lázně AHLBECK – zdejší molo s délkou 280 m je historickou památkou a nejstarší na Baltu. Bylo postaveno v letech 1898 -1899. Lázně navštívili němečtí císaři: Wilhelm I. a Frederick William II. a rakousko-uherský císař František Josef I. Krátký přejezd do polského SWINOUSCJIE – staré lázeňské město s bohatou historií a nádhernými secesními vilami. Mezi největší zajímavosti patří promenáda, kde lze ochutnat před cestou k domovu ve stáncích uzené ryby a „gofry“ – vafle se šlehačkou a ovocem. Odpoledne odjezd. Návrat do ČR kolem půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz