CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Tajemná HORNÍ LUŽICE - s parní mašinkou a lesní tramvají

Žitavské a Labské pískovce 

 


od 4 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny
Krajina plná překvapení a svérázní lidé s vlastní kulturou, která kraji dodává nádech tajemna,
změní prodloužený víkend kousek za hranicemi v nezapomenutelný zážitek. Zajímá vás, kde žil
a pracoval čarodějův učeň Krabat? Hlavní hrdina Zemanova proslulého filmu nebyl smyšlenou
postavou a jeho mlýn dosud stojí. Čarovné setkání s gotikou a romantikou nás čeká po projížďce
parním vláčkem na nejznámějším skalním masívu Žitavských hor v Ojbíně. V parku miniatur
oceníme zvláštní podstávkovou architekturu a překvapí nás i stále se měnící krajina největší,
člověkem vytvořené, jezerní oblasti v Evropě. Nejstarší město Lužického Šestiměstí stále pečuje
o kulturu Lužických Srbů - nejmenšího slovanského národa, který žije v Horní Lužici už po staletí.
Nevynecháme ani nejúžasnější stavbu Saského Švýcarska – most Bastei a atrakce lázní Bad
Schandau. Výletní místo ukrývá řadu skvostů – od secesního výtahu do skal, lázeňského parku
i komplexu až po lesní tramvaj jezdící k vodopádu nebo kilometry turistických stezek.

Krajina plná překvapení a svérázní lidé s vlastní kulturou, která kraji dodává nádech tajemna, změní prodloužený víkend kousek za hranicemi v nezapomenutelný zážitek. Zajímá vás, kde žil a pracoval čarodějův učeň Krabat? Hlavní hrdina Zemanova proslulého filmu nebyl smyšlenou postavou a jeho mlýn dosud stojí. Čarovné setkání s gotikou a romantikou nás čeká po projížďce parním vláčkem na nejznámějším skalním masívu Žitavských hor v Ojbíně. V parku miniatur oceníme zvláštní podstávkovou architekturu a překvapí nás i stále se měnící krajina největší, člověkem vytvořené, jezerní oblasti v Evropě. Nejstarší město Lužického Šestiměstí stále pečuje o kulturu Lužických Srbů - nejmenšího slovanského národa, který žije v Horní Lužici už po staletí. Nevynecháme ani nejúžasnější stavbu Saského Švýcarska – most Bastei a atrakce lázní Bad Schandau. Výletní místo ukrývá řadu skvostů – od secesního výtahu do skal, lázeňského parku i komplexu až po lesní tramvaj jezdící k vodopádu nebo kilometry turistických stezek.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91851

28.05. - 30.05.

2021

4. 490

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 06.00 hodin) – Mladá Boleslav – Liberec. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Cesta do ŽITAVY. Žitavské úzkorozchodné dráhy, které už před 130 lety vozily horníky na čerstvý vzduch do pískovcových skal, nás parní mašinkou vyvezou do klimatických lázní OJBÍN. Náladová příroda zapůjčila zdejšímu skalnímu masívu tvar včelího úlu a člověk na jeho vrchol posadil gotický hrad s klášterem. Možnost návštěvy hradu, procházky po vrcholu skály, muzea miniatur nebo pikniku. CUNEWALDE proslavil jedinečný kostel na „svaté cestě“ Via Sacra, poslední dobou však ještě více přitahuje stále se rozšiřující park miniatur žitavské architektury. Název města LOBAVA pochází ze slovanského „lubij“, tedy „líbezný“. O oprávněnosti názvu nás přesvědčí nejen impozantní radnice, ale i řada měšťanských a kupeckých domů z různých období. Přejezd do hotelu na večeři a nocleh.  

2. den: Snídaně. Dopolední projížďka oblastí LUŽICKÝCH JEZER. Někdejší kraj hnědouhelných dolů se v posledních letech změnil k nepoznání. Přes dvacet rekreačních jezer dnes pokrývá plochu přes14 tisíc hektarů a stále se budují nové vodní plochy a kanály. Polední přestávku si uděláme na jednom z nejtajemnějších míst – KRABATOVĚ MLÝNĚ. Mlýn, v němž legendární čarodějův učeň žil, se stal centrem zajímavého komplexu zemědělských budov, v němž se můžeme blíže seznámit s životem místních lidí. Ve zdejší restauraci můžete ochutnat místní speciality – černou zmrzlinu či smetanové lívance. Cestou do hlavního města Horní Lužice se zastavíme v RALBITZ. Tuto vesničku proslavil malebný hřbitov, na němž má každý odpočívající stejný náhrobek – prostý dřevěný bílý kříž. Zde jsou si bez ohledu na bohatství všichni rovni a stejně jako jejich těla, i náhrobky se jednou obrátí v prach. Odpoledne strávíme v BUDYŠÍNĚ, starobylém městě, které nabízí kolem 1400 památek, včetně nejslavnější Staré vodárny. Při procházce městem objevíme jejich vzájemnou harmonii, projdeme staletími rozkvětu i úpadku a necháme si i volný čas k posezení u kávy nebo zkoumání skrytých zákoutí. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

3. den: Snídaně. Dopoledne přejezd do národního parku Saské Švýcarsko. Návštěva vyhlídky a skalního mostu BASTEI patří k nezapomenutelným zážitkům – vysoké pískovcové skály, čnící do výšky 194 m nad hladinou Labe, jsou díky síti turistické infrastruktury lehce dostupné. Po vestavěném mostu a soustavě lávek se můžete projít někdejším skalním strážním hradem Neurathen a obdivovat hluboké rokliny i um horolezců. U řeky Labe nás pak čeká lázeňské město BAD SCHANDAU. Skalnatým údolím Křinického potoka nás lesní tramvaj doveze přímo z lázeňského parku až k vodopádu. Po projížďce se můžete vydat na jednu z řady zdejších turistických stezek, vyjet stoletým secesním výtahem do luxusní čtvrti ve skalách nebo navštívit zdejší lázeňský komplex Toscana Therme. Ve večerních hodinách návrat do ČR po trase Děčín – Ústín nad Labem – Praha-Plzeň. 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz