Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Velká cesta TAJEMNOU BRETANÍ

Rennes, Cap Frehel, Cote de Grant Rose, Playben, Pointe du Raz, Quiberon


od 7 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Bretaň je tu, aby vás okouzlila. Snad žádný z našich okruhů nemá takový nádech tajemna jako zájezd do Bretaně na severozápadě Francie. Země, kterou Keltové nazývali Armorika, je protkána legendami o potopených městech a o králi Artušovi. Přeneste se s námi za romantikou mezi mysticky vyhlížející megality, do středověkých měst, na divoké útesy nebo do pozoruhodných farních dvorů. K tomu všemu se zastavíme se u nejslavnější francouzské katedrály.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

 91529

01.07. - 07.07.

2019

7. 990 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování v hotelu Premiere Classe, nebo Ibis Budget, 4x snídaně, kompletní cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večrních hodinách po trase Praha (cca 21,00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Přejezd přes SRN do Francie.

2. den: Průjezd Francií okolo Paříže a oblastí Normandie do Bretaně. Prohlídka LE MANS - malebného středověkého města s antickými hradbami a měšťanskými domy z 15. a 16.století a katedrálou. Město proslavil automobilový závod 24 hodin v Le Mans. Poté prohlídka historického centra bretaňské metropole RENNES, pro které jsou charakteristické hrázděné domy. Návštěva katedrály svatého Petra. Nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd na jedno z nejpozoruhodnějších míst bretaňského pobřeží CAP FREHEL – divoký mys s nádhernými výhledy na Smaragdové pobřeží, s vřesovišti, hnízdištěm racků a kormoránů, se strmými a šedivými útesy, které spadají do mořského přílivu. Zastávky a vyhlídková jízda na COTE de GRANIT ROSE, Pobřeží růžové žuly. Pokud bude přát počasí, vykoupete se ve vlnách Atlantiku. V provincii nazývané příznačně Finistére („konec světa“) se nachází specifické farní dvory. Každý se vyznačuje kostelem, kalvárii, pohřební kapli a hřbitovem, to vše obehnané zdí se vstupní branou. Jejich vznik spadá do rozmezí od 15. do 18.století. Na kalváriích můžete obdivovat řadu rázovitě pojatých postaviček z biblických výjevů. I sochy (převážně místních) svatých v barevně až barokně vybavených kostelech jsou často jednoduššího provedení, některé vypadají dost roztomile. Nepocházejí totiž z dílen slavných umělců, ale zdejších kameníků, kteří je zřejmě trošku přizpůsobili místním obyvatelům. Vy si prohlédnete farní dvory v GUIMILIAU a v ST.THEGONNEC. Nocleh.

4. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka PLEYBENU – města, které je slavné výrobou máslových sušenek a krásným enclos paroissiaux (farní areál s kostelem, hřbitovem, kostnicí, triumfálním obloukem a kalvárií). Zdejší kalvárie zahrnuje více než 200 postav a je mistrovským dílem. Poté zastávka v CROZONU – v jednom z nejtypičtějších a nejmalebnějších městeček na pobřeží s nádhernými útesy. Dosažení nejzápadnějšího mysu POINTE DU RAZ, které se vyznačuje úchvatnou vyhlídkou na rozervané skály a bouřící moře. Odpoledne prohlídka QUIMPERU, města s typickou bretaňskou atmosférou, proslaveného výrobou fajánse. Quimper bývá označován za „duši“ Bretaně. Jeho hlavní památkou je překrásná gotická katedrála. Nocleh. 

5. den: Snídaně. Krajem bájného lesa Brocéliande, odpradávna spojovaného s pověstmi o králi Artušovi a čaroději Merlinovi. Na severním okraji Morbihanského zálivu leží na pobřeží Atlantiku VANNES – příjemné městečko s dlouhou historií, katedrálou St. Piere a 400 metrů dlouhým opevněním. Přejezd do CARNACU – skutečné Mekky megalitické kultury. Prohlídka nejvýznamnějšího naleziště pravěkých památek na světě se třemi tisíci menhirů. Prohlídka opatství z 12. století ve vesničce PAIMMPONT, kde podle pověsti dostal legendární král Artuš bájný meč Excalibur od víly Vivian. Nocleh.

6. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka VITRÉ – města, které si nejlépe zachovalo ráz bretaňských měst ze středověku. Má všechny atributy turisticky atraktivního města - hrad s mohutnými věžemi, historické jádro s uličkami a hrázděnými domky. Zastávka v CHARTRES u slavné katedrály Notre-Dame, která stojí na pahorku, kde byl v dávných dobách posvátný háj druidů. Chrám je perlou gotické architektury s významnou sochařskou výzdobou a úžasnými vitrážemi. Jde zřejmě o nejhodnotnější gotickou katedrálu na světě. Její raritou jsou labyrint ze 13. století a krypta s údajnou druidskou studnou. 

7. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

 


 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz