CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Z KVĚTINOVÝCH ZAHRAD SALAMANDER-EXPRESEM NA SCHNEEBERG

Od květeny na Dunaji do Alp

Schiltern – Tulln – vodopád Sebastienfall – lodí z Kremsu do Melku údolím Wachau


od 4 890 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Vychutnáme si poklidnou atmosféru krajiny Dolního Rakouska – země kulturních pokladů, středověkých hradů, nádherných klášterů a především překrásných parků a zahrad oplývajících nekonečným bohatstvím barev, klikatými stezkami a poetickými zátišími. Víkendový zájezd do malebné vinařské oblasti Dunaje – Wachau mezi Lincem a Kremsem a do nejvyššího dolnorakouského pohoří Schneeberg.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91771

21.05. - 23.05.

2021

4. 890

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 06.00 hodin) – České Budějovice. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd do Rakouska. Příjezd do SCHILTERNU – Kittenberských zahrad snů neboli Zahrady zážitků, kde se můžeme inspirovat důvtipným moderním pojetím různých světových zahrad (toskánská, japonská, anglická a další). Nejkrásnější expozice svého druhu v Rakousku o rozloze vice než 22 000 m2 . Najdete zde například zahrady s tajemnými a exotickými názvy, jako je zahrada ohně, slunce, duhy nebo pokušeni, ale také typickou venkovskou babiččinu zahrádku, zahrádku bylinkářskou, zdravotní, japonskou, vřesovou nebo růžovou. Kromě nezapomenutelných dojmů a silného estetického zážitku získáte také velké množství nápadů, jak zkrášlit svou vlastni zahradu. Přejezd do města TULLN, ve kterém se nachází komplex nejnavštěvovanějších rakouských zahrad. Tato květinová přehlídka Dolního Rakouska je vrcholem všech aktivit tykajících se kultivace a požadavků zdejší zahradní kultury. V areálu se nachází víc než 40 výstavních a vzorových zahrad obklopených přírodním parkem protkaným kilometry vodních cest. Fantastický výhled na celý areál nabízí vyhlídkový bod ,,Kugelfang“ – 30m vysoká stezka mezi korunami stromů s výtahem. Odjezd do hotelu na večeři a nocleh.

2. den: Snídaně. Přejezd do vesnice PUCHBERG, odkud vyjedeme naprosto jedinečným zeleno-žlutým SALAMANDER EXPRESEM – vlakem, který stoupá na nejvyšší pohoří Dolního Rakouska Schneeberg a na 9km dlouhé trase překoná vice než 1200 metrů. Během cesty vlakem si budeme moci vychutnat nejen krásy okolního horského světa, ale i kulinářské dobroty, například zastávka Baumgartner nabízí kromě nádherného výhledu do okolí i výborné buchty. Od konečné vrcholové stanice Hochschneeberg (1796m) je rozhled skutečně velkolepý. Návštěva kamenného kostelíka – Elisabethkirchlein postaveného na památku císařovny Sissi. Po návratu krátká prohlídka městečka Puchberg, které nabízí zříceninu středověkého hradu. Procházka malebným městečkem s možnosti nenáročné vycházky k působivému vodopádu SEBASTIENFALL. Návrat na večeři a nocleh.

3. den: Snídaně. Možnost absolvování oblíbené vyhlídkové plavby lodi po Dunaji z KREMSU do Melku malebným údolím Wachau, které bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Z paluby lodě budeme moci obdivovat středověké hrady malebná městečka a stráně s vinicemi stejně jako císařovna Sissi při své plavbě do Vidně (znáte zfilmu Sissi). MELK – nejvelkolepější klášter v Rakousku s krásnými interiéry a výhledem na dunajské údolí. Stavitel Jakob Prandtauer mistrovsky zakomponoval své umělecké dílo do půvabné dunajské krajiny. Po prohlídce interiérů a císařských komnat se budete moci projít i po krásné klášterní zahradě. Odjezd v odpoledních hodinách. Návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz