Na Moravu za vínem a cimbálovkou - Kyjov, Bukovany, Žarošice
Cena zájezdu zahrnuje:
Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování se snídaní, pronájem sklepa s večeří, cimbálovou muziku, konzumaci vína, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.
|
Č. zájezdu |
Termín |
Cena |
|
91742 |
03.11. - 04.11. 2012 |
2. 290 |
Program zájezdu:
1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 07.00 hod) - Brno. (Možnost přistoupit po trase po dohodě s CK). Příjezd do obce Klobouky u Brna –
prohlídka města – katolický a evangelický kostel, na návrší kaple sv. Barbory a na náměstí kloboucký zámek. Návštěva městského muzea, které se nachází v prostorách zámku s rozsáhlým parkem a mapuje historii mikroregionu. Přejezd do Kyjova, procházka městem, návštěva vlastivědného muzea sídlícího v renesančním zámečku, kde je možné navštívit expozice archeologickou, národopisnou, historickou a přírodovědnou. Přejezd na ubytování. Po ubytování návštěva vinného sklípku. Ve sklípku večeře formou rautu s neomezenou konzumací vína. K tanci i poslechu hraje cimbálová muzika. Nocleh.
2. den: Po snídani odjezd do Žarošic, městečka na úpatí Ždánického lesa, které je jedním z nejslavnějších poutních míst na Moravě. Předmětem uctívání je socha Madony, o které se prameny zmiňují již k roku 1323. Přejezd do Bukovan a návštěva unikátní rozhledny Bukovanský mlýn – poloha v nadmořské výšce 325 m n. m. spolu s výškou stavby 15 metrů poskytuje výborné podmínky pro výhled. Lze zhlédnout Chřiby, Bílé Karpaty a při dobré viditelnosti rovněž 110 km vzdálený kopec Kobyla u Bratislavy. Rozhledna slouží i jako muzeum a galerie. V areálu se nachází i restaurace Slovácká chalupa, kde lze poobědvat některou z krajových specialit. Po obědě odjezd. Návrat zpět v podvečer.
