Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Relax v národním parku VYSOKÉ TAURY

Soutěska Sigmund-Thun-Klamm – Zell am See – Bad Gastein – termální lázně Felsenbad – vysokohorská silnice Stubachtal – jezero Weißsee


od 4 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Žádná jiná oblast rakouských Alp nenabízí tolik přírodních krás a zážitkových aktivit jako Národní park Vysoké Taury, který svou rozlohou 1 800 km2 patří k největším v Evropě. Kolem tří stovek vrcholů dosahuje výšky přes 3 000 m, nachází se zde i nejvyšší hora Rakouska Grossglockner (3 798 m). Tento zájezd spojuje návštěvu atraktivních vyhlídkových míst na vrcholcích Alp s relaxací v termálních lázních či při vyhlídkové plavbě po jezeře Zeller See. Zájezd bez nočních přejezdů je určen všem, kteří mají rádi hory a přírodu, ale dávají přednost lanovkám a nenáročným procházkám.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

92429

13.09. - 15.09.

2019

4.490

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Praha (cca 06.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Cesta do nejvyššího rakouského pohoří NP Vysoké Taury. Program začíná nedaleko Kaprunu prohlídkou krásné soutěsky SIGMUND-THUN-KLAMM, vytvořenou říčkou Kapruner Ache a končící u smaragdově zbarveného jezera Klammsee. Přejezd do známého turistického střediska ZELL AM SEE ležícího na pobřeží malebného jezera Zeller See. Zájemci zde mohou absolvovat panoramatickou plavbu lodí s výhledy na sněhem pokryté vrcholky hor. Přejezd do hotelu na ubytování, večeře a nocleh.  

2. den: Snídaně. Přejezd do známého údolí GASTEINER TAL, průjezd turistickými středisky DORFGASTEIN a BAD HOFGASTEIN do střediska turistiky a známých lázní BADGASTEIN. Město je rozloženo terasovitě na prudkých svazích a v jeho středu se řítí Gasteinský vodopád. Výjezd lanovkou pod GRAUKOGEL (2 492 m) do výšky 1 920 m. V okolí horní stanice se nachází velmi stará a významná oblast s výskytem staletých borovic, kterým je věnován i zdejší vycházkový okruh Zirbenweg zaměřený na relaxaci – k dispozici jsou různé lavičky, lůžko, most a další objekty z borovicového dřeva. Dalším výletním cílem s výjezdem lanovkou bude STUBNERKOGEL (2 246 m) – krásné vyhlídkové místo. Zde se projdete po dechberoucím 140 m dlouhém visutém mostu a tkzv. skalní cestou dojdete k lehce dostupné vyhlídkové plošině GLOCKNER BLICK s fantastickým výhledem na nejvyšší horu Rakouska. Odpoledne následuje relax v lázních FELSENTHERME v Badgestein, které jsou zbudované přímo ve skalách a mají jedinečnou atmosféru. Kdo nebude mít zájem o koupání v lázních, může se věnovat prohlídce lázeňského střediska nebo absolvovat nenáročné vycházky. Návrat do hotelu na večeři a nocleh. 

3. den: Snídaně. Přejezd do malebného údolí STUBACHTAL, které patří k nejkrásnějším v Rakousku. Název Stubach je odvozen od slova„stäubend“, což znamená vířící. Voda se tady nachází všude v podobě jezer, ledovců a vodopádů. Výjezd 17 km dlouhou panoramatickou silnicí z Uttendorfu (804 m) k Einzigerboden (1 480 m), odtud výjezd lanovkou k jezeru WEIßSEE ležícího ve výšce 2 315 m uprostřed nenarušené přírody národního parku. V blízkosti horní stanice se nachází horský hotel Rudolfshütte, který je pro turisty příjemným zázemím. Oblast jezera Weißsee je skvělým místem pro nenáročnou turistiku – od pěšin vedoucích podél jezera přes lehce dostupné vyhlídkové body. Návrat do ČR ve večerních hodinách. 

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz