Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Z Romantického ALSASKA do tajemného SCHWARZWALDU

Víkend s vínem,vůní šunky a višňovým dortem

Francie - cestou alsaského vína ve Francii

Německo - schwarzwaldskou krajinou

 


od 4 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Nahlédneme do středověkých míst v Alsasku, kde se promíchal francouzský a německý vliv. A zároveň poznáte i jednu z nejkrásnějších scenerií v Německu – oblast Černého lesa. Nádherná města a vesnice jsou roztroušené po zalesněných pahorcích a každé z míst má co nabídnout nejen oku, ale i duši. Projdeme se po dláždění Freiburgu, zaposloucháme se do zvuku kukačkových hodin, zdoláme nejvyšší vrchol pohoří a ochutnáme zdejší speciality – pravou schwarzwaldskou šunku a proslulý višňový dort.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91429

25.10. - 28.10.

 2019

4. 990

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha ( cca 23,30 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd Německem do Francie.

2. den: V ranních hodinách příjezd do francouzského Alsaska. Návštěva impozantního hradu HAUT-KOENIGSBOURG – největší a nejvýše položený alsaský hrad na 757 metrů vysoké skále. Byl postaven na křižovatce důležitých obchodních cest: cesty obilí a vína a cesty soli a stříbra. Z hradu se otevírá nádherný pohled na Vogézy. ROUTE DU VIN – na malebné „Cestě vína“, která se klikatí podél úpatí pohoří Vogézy a kde terasovité vinice produkují skvělá alsaská bílá vína navštívíme RIQUEWIHR - nejkrásnější hradbami obehnaná ves na vinné stezce a RIBEAUVILLÉ – středověké městečko s hrázděnými domy a vinnými sklípky, které vytváří tradiční alsaský charakter. Ubytování v hotelu. Večeře a nocleh.

V ranních hodinách příjezd do francouzského Alsaska. Návštěva impozantního hradu HAUT-KOENIGSBOURG
– největší a nejvýše položený alsaský hrad na 757 metrů vysoké skále. Byl postaven
na křižovatce důležitých obchodních cest: cesty obilí a vína a cesty soli a stříbra. Z hradu se otevírá
nádherný pohled na Vogézy. ROUTE
DU VIN – na malebné „Cestě vína“,
která se klikatí podél úpatí pohoří Vogézy
a kde terasovité vinice produkují
skvělá alsaská bílá vína navštívíme
RIQUEWIHR - nejkrásnější hradbami
obehnaná ves na vinné stezce a RIBEAUVILLÉ
– středověké městečko
s hrázděnými domy a vinnými sklípky,
které vytváří tradiční alsaský charakter.
Ubytování v hotelu a nocleh.

3. den: Snídaně. EGUISHEIM – pyšnící se prestižním titulem „Nejoblíbenější vesnice Francouzů roku 2013“ s podivuhodnou architekturou kamenných a hrázděných domů. Krátký přejezd do Německa. SCHAUINSLAND – horu, jejíž název můžeme přeložit jako „podívej se do kraje“, dobudeme nejdelší lanovkou v Německu. Z horní stanice ve výšce 1 284 m možnost nenáročné pěší turistiky. Zastávka u TITISEE - jezera z doby ledové, ohraničeného lesy. Procházka nábřežní promenádou. FREIBURG – takzvaná „brána Černého lesa“. Prohlídka historického jádra města s malebnými starobylými ulicemi, navštívíme monumentální Dóm z 11. století (Freiburger Münster), vystavěný ve stylu francouzské gotiky. Na náměstí Münsterplatz s domy z různých epoch od gotiky po rokoko (kupecký dům, radnice atd.). Zajímavá je zdejší síť povrchových kanálů pro odvod vody, tzv. Bächle, která prostupuje celým historickým centrem. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně v hotelu. TRIBERG – klimatické lázně a místo schwarzwaldských superlativů: nejvyšší německý vodopád – vody říčky Gutach padají v několika kaskádách do hloubky 163 m. Město leží na slavné Schinkenstrasse – stezce šunky, možnost nákupu pravé schwarzwaldské šunky. Triberg je zároveň místem, kde vznikl slavný třešňový dort (možnost návštěvy Cafe Schäfer, kde Schwarzwälder Kirschtorte připravují podle originálního receptu). Hlavní město kukačkových hodin – hned dvoje kukačky si zde činí nárok na titul největších kukaček na světě. Nedaleký SCHONACH – se chlubí původními největšími kukačkami na světě: široké 3,6 m a vysoké 3,1 m. Schwarzwälder FREILICHTMUSEUM – návštěva pozoruhodného skanzenu lidových staveb nedaleko od města Hausach. V odpoledních hodinách odjezd. Návrat do ČR do půlnoci.

 

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz