CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
OD MAZURSKÝCH JEZER k Baltskému moři

Wroclaw – Varšava – Mazurská jezera

– Gdaňsk – Sopoty – Malbork – Leba

 


od 8 590 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Malebná městečka, památky, jezera & putující písečné duny u Baltu v Polsku. Náš severní soused je zemí překvapivých krás. Navštívíme místa, kde se psala historie. Poznáme romantiku Mazurské jezerní oblasti a pobřeží Baltského moře s borovými lesy a písečnými dunami. Podíváme se i do tajemného Hitlerova Vlčího doupěte.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91341

03.08. - 08.08. 

2021

8. 590

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 5x ubytování v *** hotelu s polopenzí, kompletní "Cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku 

v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: V ranních hodinách odjezd po trase Plzen – Rokycany – Beroun - Praha (cca 06,00 hodin) – Hradec Králové – Náchod (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.). Přejezd do Polska. WROCLAW - metropole Dolnoslezského vojvodství na řece Odře. Prohlídka starého města - gotická katedrála, radnice, středověké domy Jeníček a Mařenka. Jedním z velkých symbolů města jsou malí bronzoví trpaslíci, jejichž sochy najdeme prakticky všude ve městě. Odjezd na ubytování, večeře a nocleh.

2. den: Snídaně. Polská metropole VARŠAVA – staré město se zbytky obranných hradeb a příkop Barbakan, královský palác, katedrála sv. Jana, kostel sv. Kříže, v němž je umístěna urna se srdcem nejslavnějšího polského skladatele F. Chopina. Královské zahrady Lazienky s letním sídlem krále. Odjezd na ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Oblast VELKÝCH MAZURSKÝCH JEZER – přírodní skvost, 2000 jezer propojených soustavou kanálů a říček. Plavba lodí z letoviska RUCIANE-NIDA na největší polské jezero Śniardwy do letoviska MIKOLAJKI s atmosférou jezerního města, restaurace s rybími specialitami. SWIETA LIPKA – skvostná barokní bazilika a unikátní varhany s pohyblivými soškami. GIERLOZ - rozsáhlý komplex bunkrů VLČÍ DOUPĚ. Hitler zde strávil za 2. světové války více než 850 dní a zde byl na něj v r. 1944 spáchán neúspěšný atentát. Ubytování, večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. GRUNWALD - dějiště jedné z největších středověkých bitev – 15. června 1410 se zde střetlo vojsko Řádu německých rytířů se spojenými vojsky Poláků a Litevců, za které bojoval i Jan Žižka z Trocnova. ELBLASKÝ PLAVEBNÍ KANÁL z 19. století - lodě proplouvají nejen systémem plavebních komor, ale hlavně po svážných drahách. Jediná stále fungující technická památka svého druhu na světě. Zastávka u zdvihadla Buczyniec – při poměrně velkém plavebním provozu, který zde panuje, se nám určitě poštěstí spatřit i přepravu nějaké lodě. MALBORK - prohlídka největšího křižáckého hradu v Evropě, je považován na skvost gotické středověké obranné architektury. Ubytování, večeře a nocleh.

5. den: Snídaně. GDAŇSK - starobylé přístavní hanzovní město – honosné paláce, domy, radnice, Neptunova fontána. SOPOTY - zastávka u nejdelšího evropského mola. SLOWIŇSKÝ NÁRODNÍ PARK - jedna z nejatraktivnějších turistických destinací Polska. Pohodová atmosféra přístavního starého rybářského města ŁEBA. Monumentální písečné duny, které navodí pocit pravé Sahary, dosahují výšky až 40 metrů. Duny se vlivem větrů pohybují a zanechávají za sebou vyprahlou pustinu. Na cestě k dunám využijeme turistický vláček. Ubytování, večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. VOLYŇSKÝ NÁRODNÍ PARK - vyhledávanou atrakcí parku je zubří rezervace, kde je v přirozeném prostředí chován již téměř vyhynulý zubr evropský. SWINOUSCJIE – staré lázeňské město s bohatou historií a nádhernými secesními vilami. Mezi největší zajímavosti patří promenáda, kde lze ochutnat ve stáncích uzené ryby a „gofry“ – vafle se šlehačkou a ovocem. Odjezd přes SRN, návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz