CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Nejkrásnější ZAHRADY A VINICE středoitalského kraje LAZIO

Středověká města Orvieto, Viterbo, zahrady Villa Lante a Palazzo Farnese


od 7 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Náš další zájezd do Itálie směřuje do Lazia, kraje mezi Apeninami a Tyrhénským mořem, který dostal název podle kmene Latinů. Ten zde žil ještě před rozkvětem Říma. Oblast je poseta památkami, připomínajícími slavná italská období, nádhernými olivovými háji a vinicemi. V severní oblast Lazia, kam náš zájezd směřuje, se nachází největší kráterové jezero Evropy, tufové skály s pohádkovými středověkými městečky, renesanční a barokní paláce s krásnými zahradami. Na své si zde přijdou i milovníci vína a gastronomie.

Č. zájezdu

Termín

Cena

Cena FIRST MINUTE

do 30.03. 2021

91471

06.05. - 11.05.

2021

7. 990

7. 490

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.03. 2021 SLEVA 500,- Kč/osoba

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování v *** hotelu s polopenzí,kompletní Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací
a minibarem, průvodce, 3x ubytování v *** hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní
pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 22.00 hodin) Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Cesta přes SRN a Rakousko do Itálie.

2. den: Příjezd do BOLSENY, hlavního turistického střediska na pobřeží Bolsenského jezera, které je největším kráterovým jezerem Evropy. Prohlídka středověkého jádra města s románským Chrámem sv. Christina z 11. století a zázračnou kaplí s jeskyní s oltářem z 9. století. Okružní plavba po jezeře kolem středověkých městeček Marta a Capodimonte k ostrovům Martana a Bisentina. Ostrov Bisentina býval letním sídlem papežů a zachovalo se na něm několik kostelů. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Celodenní okruh oblastí Lazia. Prohlídka MONTEFIASCONE, vinařského centra a největšího města oblasti, které je přezdíváno díky své poloze „nejkrásnějším balkonem“. Procházka středověkým centrem města, kterému vévodí katedrála Santa Margherita. Přejezd do Bomarza, prohlídka manýristických zahrad pod zámkem Orsini SACRO BOSCO (Posvátný háj) ze 16. století, které jsou díky svým gigantickým sochám nazývány Parco dei mostri (Zahrada nestvůr). Pokračování cesty do CIVITA DI BAGNOREGIA, nádherného středověkého městečka rozkládajícího se na tufové skále s krásnými výhledy. Civita di Bagnoregia je jedním z tzv. Citta che muoiono – umírajících měst. Postupně bylo místními obyvateli opuštěno a dnes je z něj turistická atrakce. Městečko zapsané na seznamu nejkrásnějších míst Itálie je dostupné po úzké strmé lávce dlouhé 250 metrů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd do VITERBA, středověkého města obehnaného hradbami, které bývalo sídlem papeže. Procházka středověkou čtvrtí San Pellegrino, prohlídka hlavních pamětihodností, mezi nimiž vyniká katedrála San Lorenzo a papežská rezidence se vzdušnou lodžií. Přejezd a prohlídka nejkrásnější zahrady Lazia v BAGNAIA nedaleko Viterba – renesanční zahrady VILLA LANTE ze 16. století s kaskádami, fontánami, sochami a jeskyněmi. Přejezd do středověké vesnice CAPRAROLA s velkolepou vilou Palazzo Farnese s krásnou výzdobou a zahradami. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den: Po snídani přejezd na prohlídku jednoho z nejkrásnějších italských měst ORVIETO. Město se rozkládá na návrší ze sopečného tufu a vyjíždí se do něj lanovkou. Jeho dominantou je románsko-gotický dóm s nádhernou výzdobou. Prohlídka dómu, procházka starým městem, prohlídka renesanční studny Pozzo di San Patrizio. Možnost ochutnávky zdejšího slavného bílého vína Orvieto a nákupu místních produktů. Odjezd v odpoledních hodinách.

6. den: Návrat do ČR v ranních hodinách. 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz