CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Nejkrásnější FRANCOUZSKÉ ZAHRADY a LEVANDULOVÉ slavnosti

Burgundsko, zámky na Loiře, sopečné francouzské středohoří, Provence, Monte Carlo – Monaco

Dijon, Auxerre, Chambord, Amboise, Chenonceaux, Vichy, St. Nectair, Le Puy, Orange, Monte Carlo 


od 9 690 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Obdivované a napodobované, takové je francouzské zahradnické umění. Pojeďte se s námi podívat na jeho nejproslulejší ukázky – unikátní renesanční zahradu ve Villandry s devíti odděleními záhonů, z nichž každý má svůj geometrický tvar složený z jiných druhů zeleniny a květin. Na zámku žen Chenonceau můžete porovnat, která ze dvou sokyní v lásce založila krásnější zahradu – milenka Jindřicha II. Diana de Poitiers nebo jeho manželka Kateřina Medicejská? Při našem putování Francií nevynecháme ani městské parky v Burgundsku, divoké sopečné středohoří s vesničkami produkujícími proslulé sýry nebo promenádu vyhlášených lázní ve Vichy s teplými i studenými prameny. Středomořské zahrady na nás dýchnou exotikou, ať už kaktusová zahrada na 400 m vysoké skále nad mořem v romantickém městečku Eze nebo skvosty Monaka – japonská zahrada nebo unikátní zahrada sukulentů. Vrcholem naší cesty bude květinka nejvoňavější, nekorunovaná královna Provence – levandule, která se v městečku Sault každoročně stává hlavní hrdinkou zdejších slavnosti.

Č. zájezdu

Termín

Cena

 91152

11.08. - 17.08.

2022

9. 690

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování v hotelu Premiere Classe, nebo Ibis Budget, 4x snídani, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování
v hotelu Premiere Classe, nebo Ibis Budget, 4x snídani, kompletní „Cestovní pojištění“,
pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21 hodin) – Beroun – Rokycany a Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN do Francie.

2. den: Burgundsko – vinařská oblast oblíbená již Ludvíkem XIV. je významná i pro české vinařství. Právě z Burgundska přivezl Karel IV. první keříky révy vinné do našich zemí. DIJON však proslavila jiná lahůdka – bílá štiplavá hořčice, která se zde vyrábí po staletí. Bývalé sídlo Burgundských vévodů, kteří stávali v opozici vůči francouzskému králi, dodnes skrývá řadu historických památek – 600 let starou věž Filipa Dobrého, majestátní Vévodský palác, katedrálu Saint Benigné i ulice plné hrázděných domků a šlechtických paláců. Přejezd na ubytování do AUXERRE – překrásného středověkého městečka s bohatou historií, slavnou hodinovou věží a rozkošnými parky. Odpolední prohlídka města s katedrálou tyčící se nad řekou Yonne, volno na večeři a individuální romantické procházky dlážděnými uličkami lemovanými středověkými hrázděnými domky. 

3. den: Snídaně. Zámky na Loiře – údolí slavné francouzské řeky se během konfliktů s Angličany stalo útočištěm francouzských králů a jejich příznivců a tak zde dodnes můžeme obdivovat zámky a zámečky téměř na každém kroku. Majestátnost spojenou s fantazií reprezentuje nejoblíbenější stavba krále Františka I. – zámek CHAMBORD. Mezi umělce pracující pro francouzské krále v době renesančního rozmachu na Loiře patřil také slavný Leonardo da Vinci, který je pohřben v AMBOISE. I když se ze zdejšího zámku zachovala jen část, přiléhající městečko je příjemným zastavením na polední procházku s občerstvením. VILLANDRY – nejslavnější a nejzachovanější francouzská renesanční zahrada představuje vrchol zahradnického umění ve světovém měřítku. CHENONCEAUX – „zámek žen“ je rozkošnou ukázkou renesančního stavitelství. Dvě nejslavnější majitelky zámku a sokyně v lásce, Diana de Poitiers a Kateřina Medicejská, se zapsaly nejen do architektury stavby, ale také rozsáhlé romantické zahrady. Odjezd na nocleh do hotelu.

4. den: Snídaně. Francouzské sopečné středohoří - jeho nynější podoba je výsledkem rozsáhlé vulkanické činnosti ve třetihorách a téměř všechny hlavní vrcholy jsou vyhaslé sopky. LE PUY DE DOME - na nejvyšší, nejstarší a nejznámější sopku z horského masivu Dôme vyjedeme panoramatickým vláčkem. Sopka dosahuje nadmořské výšky 1 465 m a v celém francouzské středohoří patří mezi sopky nejmladší. Dříve se věřilo, že hora byla součástí obřího opevnění postaveného Římany, před příchodem křesťanů se zde konaly různé náboženské slavnosti a obřady. Přestože tu byly nalezeny pozůstatky galsko-římského chrámu zasvěceného bohu Merkurovi, nás asi nejvíce nadchne výhled do sopečné krajiny. Le Puy en Velay - hlavní město départementu Haute-Loire. Jméno města znamená „vztyčeno v údolí“ a za tento název vděčí skutečnosti, že bylo vybudováno na pozůstatcích vyhaslé sopky, z jejíhož středu se dodnes tyčí pozůstatky tří lávových kuželů. V okolí sopečného kuželu Rocher se rozkládá staré Svaté město, které je protkáno bludištěm úzkých uliček. Na vrcholu kuželu Rocher Corneille, stojí obří socha Notre-Dame-de-France. V nitru sochy se nachází schodiště, po kterém je možné vystoupat až k její šíji. Socha není zajímavá pouze svou velikostí a umístěním, ale také materiálem, z něhož byla vyrobena. Jako stavební materiál byl použit roztavený kanón ukořistěný po pádu Sevastopolu v Krymské válce. Ze sopečné oblasti vyjedeme hlubokým údolím řeky Ardéche se zastávkami na vyhlídkách. Vysoko na kopci, ze kterého je výhled na střední část údolí leží AUBENAS, romantické město, z jehož starobylého středověkého hradu až do revoluce místní vládci ovládali celou oblast. Odjezd na nocleh do hotelu.

5. den: Snídaně. Provence – levandulový ráj. ORANGE - historie města je dlouhá a sahá až k Římanům. Město nabízí několik historických skvostů, například monumentální 19 metrů vysoký vítězný oblouk, který Římané postavili už 20 let před Kristem. Další zajímavostí je obrovské římské divadlo z dob Augustových, do něhož se původně vešlo až 8 tisíc diváků. SAULT – útulná provensálská vesnička hostí každý rok v den Nanebevzetí Panny Marie Levandulové slavnosti. Celá obec žije levandulí, nechybí průvod levandulových masek, stánky s levandulovými produkty, speciální menu v restauracích, hudba, tanec a nepostradatelná vůně oblíbené fialové květinky. Odjezd na nocleh do hotelu.

6. den: Snídaně. Krása středomořských zahrad Francouzské riviéry, kdysi pustého kraje objeveného anglickými šlechtici. EZE – starobylé městečko na 400 metrů vysoké skále nad mořem hostí jednu z nejromantičtějších skalních kaktusových zahrad. Návštěva světoznámé parfumerie s ukázkou výroby a možností nákupu výrobků. MONAKO – prohlídka knížectví proslaveného jako kolébka hazardu a ráj daňových úniků s knížecím palácem, kasinem a slavným Oceánografickým muzeem. Možnost návštěvy Růžové zahrady princezny Grace, speciální botanické zahrady sukulentů ale i řady parků včetně Japonské zahrady. Možnost koupání. Ve večerních hodinách odjezd. Přejezd přes Itálii a Rakousko.

7. den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách. 

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz