Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Tajuplná BASILICATA - "Romantický nárt italské boty"

Koupání v průzračném Tyrhénském moři, malebné horské vnitrozemí a prastará jeskynní obydlí

 

 


od 8 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Pojeďte se s námi podívat na rozhraní Tyrhénského a Jónského moře, kde se na úpatí jihoitalských hor ukrývá italská Bazilikáta. Kraj pojmenovaný po byzantském císaři Basilovi, který před tisíci lety zastavil arabský vpád, patří k utajeným a zatím turisty neobjeveným skvostům Apeninského poloostrova. Vydejte se s námi podívat na místa, kde Mel Gibson točil film Ukřižování Krista a Michel Pfeiferová hrála Jestřábí ženu v kultovní filmové romanci. Matera vyrůstá z jeskynních obydlí a představuje jednu z nejfamóznějších památek UNESCO. Bazilikátou prostupují velehory Monte Pollino, které vytváří hluboké strže. Tyrhénské moře se svojí průzračnou a smaragdovou vodou doslova vybízí ke koupání. To vše zažijeme v italské Bazilikátě.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91259

22.07. - 28.07.

2019

8. 990 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování v *** hotelu, 4x polopenze, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování
v *** hotelu, 4x polopenze, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách po trase Praha (cca 10.00 hodin) Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Cesta přes Německo a Rakousko do Itálie.

2. den: V ranních hodinách příjezd na tyrhénské pobřeží na rozhraní Bazilikáty a Kalábrie. Celodenní odpočinek v letovisku PRAIA A MARE. Koupání na rozlehlé oblázkové pláži v nádherném azurovém moři. Moderní turistické městečko má ideální polohu na rozhraní hor a moře. Procházka do jeskynního komplexu nad městem vytvořeného mořskými vlnami před miliony let. Uvnitř jeskyní byla v minulosti vybudována svatyně La Madonna della Grotta, která je dodnes využívána ke mším a církevním záležitostem. Lodní výlet kolem dominanty města - ostrůvku DINO, který je proslulý svými krásnými podmořskými jeskyněmi, z nichž nejznámější jsou Modrá jeskyně a Lví jeskyně. Večeře a nocleh v hotelu. (4x nocleh s polopenzí na jednom místě u moře.)

3. den: Snídaně. Výjezd na vrcholek hory MONTE BIAGGIO, kde se tyčí 21 metrů vysoká socha Krista Vykupitele - jeden z největších monumentů svého druhu v Evropě, obdoba Ria de Janeiro. Bělostná a majestátní socha je viditelná zdaleka. Spolu se slavnou bazilikou minor sv. Blažeje nabízí od r. 1962 duchovní útěchu všem poutníkům. Panoramatický výhled na pobřeží Bazilikáty. Návštěva středověkého městečka MARATEA, přezdívaného „město 44 kostelů“. Okouzlí nás malebné centrum s malinkými náměstíčky, klikatými uličkami a útulnými restauracemi. Přejezd do malebného horského městečka RIVELLO. Bylo založeno již v předřímské době nad říčkou Noce, má několik řeckých byzantských památek a zdálky vypadá jako ptačí hnízdo. Dlouhá historie pokojně rozdělila Rivello na „latinskou“ část kolem kostela P. Marie a část „řeckou“ kolem kostela Sv. Mikuláše. Upoutá nás také slavný klášter Sv.Antonína ze 16. st. s krásnou freskovou výzdobou. Návrat do hotelu, koupání v Tyrhénském moři, večeře a nocleh. 

4. den: Snídaně. Celodenní okruh „nártem italské boty“, jak je pro své umístění na jihu Apeninského poloostrova Bazilikáta označována. Cesta přes pohoří MONTE POLLINO, jehož vrcholové partie převyšují 2.000 m. Prohlídka fascinujícího města MATERA, které spočívá v bezútěšné, vyprahlé a erozí poznamenané krajině Bazilikáty nad údolím řeky Graviny. Historické centrum je jedinečnou památkou UNESCO, která přivábila i hollywoodské filmaře - místními ulicemi nesl Gibsonův Kristus svůj kříž. Navštívíme kamenný labyrint SASSI, kde se zastavil čas. Sassi jsou tvořeny unikátními stupňovitými jeskynními obydlími vytesanými v tufové skále, která obývali lidé od prehistorie až do r. 1960. Proto patří Matera k nejstarším známým městům na světě - nepřetržitě osídlena je zhruba 7 tisíc let. Nádheru doplňují skalní rampy, skaliska i široká schodiště vedoucí do strže. Přejezd k jónskému pobřeží k městu METAPONTO, které bylo založeno v 7. st. př.n.l. řeckými kolonizátory. Bylo nazýváno „městem filozofů“ – před 2.500 lety zde žil filozof a matematik Pythagoras a 200 let tu existovala jím založená škola. Zastavíme se u místní nejvýznamnější památky: u Tavole Palatine – zbytků starověkého řeckého Héřina chrámu. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. den: Snídaně. Polodenní výlet do přímořského letoviska DIAMANTE, jemuž světovou proslulost přinesly cedry, které se odsud vyvážejí do celého světa. Městečku se přezdívá „perla Tyrhénského moře“. Akvamarínová voda a červené feferonky jsou pro Diamante typické - feferonky tvoří totiž základní ingredienci kalábrijské kuchyně. Ojedinělou atrakcí je každoroční zářijové setkání milovníků feferonek a pořádání soutěže v jejich pojídání. Prohlídka „murales“ – všudypřítomných zdí pomalovaných malíři ze všech koutů Itálie i zahraničí. Chtěli totiž malovat, ale neměli peníze na drahá plátna. A tak předvedli své umění na zdech města. Návrat do hotelu, koupání v Tyrhénském moři, večeře, nocleh.

6. den: Snídaně. Odjezd z hotelu. Celodenní odpočinek a koupání na Cedrátové riviéře Tyrhénského moře v letovisku SCALEA. Možnost navštívit historické centrum s pevnůstkou Talao, klášterem, se strážním hradem a dalšími středověkými památkami. V podvečer odjezd do ČR. 

7. den: Návrat v odpoledních hodinách do ČR.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz