CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
ČOKOLÁDOVÝM EXPRESEM za čokoládou a sýrem do ŠVÝCARSKA

Přes švýcarské hory, údolí, jezera a města za čokoládou a sýrem


od 6 790 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Rozkvetlé louky, pasoucí se stáda, vysoké štíty hor s bílými čepicemi, příjemná města a pracovití, skromní obyvatelé. To je základní představa, kterou mají o Švýcarsku lidé na celém světě. Přesvědčte se s námi, že tato i jiná klišé jsou založena na pravdě. Během prodlouženého víkendu vyzkoušíme nejrůznější typy lanovek a vláčků, projedeme se kolesovým parníkem, zaposloucháme se do zvuků kravských zvonců vysoko nad členitými jezery. V Lucernu se projdeme po dřevěných mostech i hradbách, v Bernu navštívíme medvědy koupající se v řece a vydechneme obdivem nad kilometry dlouhým podloubí. Nebude chybět vysokohorské letovisko ani švýcarská riviéra, kterou si oblíbila řada slavných osobností, od lorda Byrona přes Chaplina a Hemingwaye až po Freddie Mercuryho, jehož socha zdobí nábřeží v Montreux. Je to také kraj, který dal světu Henriho Nestlé, jehož vynález sušeného mléka se stal základem vývoje švýcarské mléčné čokolády. Speciální vlak Čokoexpres labužníky proveze krajinou se zastávkou u základu sýrového fondue Gruyére až do království čokolády Cailler-Nestlé.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91842

06.07. - 10.07.

2022

6. 790

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v *** hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování
v *** hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Jízdenku s místenkou „Čokoexpresem“ nutno rezervovat při objednání zájezdu.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN do Švýcarska.

2. den: V ranních hodinách průjezd okolo Zürichersee do městečka GOLDAU. Odtud výjezd ozubnicovou železnicí z roku 1875 na pohoří RIGI na konečnou stanici Rigi-Kulm (1800m nad mořem) s krásným výhledem na střední Švýcarsko. Po prohlídce vrcholové partie sjezd vůbec nejstarší zubačkou v Evropě do VITZNAU na břehu Vierwaldstättersee. Vyhlídková plavba lodí po jezeře do LUZERNU, města rozkládajícího se na březích jezera pod majestátní dominantou hory Pilatus. Procházka po dřevěném mostě Kappelbrücke ze 14. století okolo kostelíka sv. Petra k radnici, vnitřním městem ke druhému, mladšímu dřevěnému mostu přes řeku Reuss ke komplexu františkánského a jezuitského kláštera. Ve večerních hodinách ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd průsmykem Brünnig a dále údolím řeky Aare podél Brienzersee a Thunersee do údolí Frutigtal k úpatí hory Niesen. Výjezd kolejovou lanovkou, která se pyšní více než stoletou historií na horu „Švýcarská pyramida“ – 2362 metrů vysoký NIESEN, patřící bezesporu mezi nejzajímavější švýcarské vrcholy. Svým tvarem připomíná pyramidu a je dobře viditelný od Interlakenu stejně jako od celého jezera Thunersee a přilehlých kopců. Odtud se nám již otevře překrásné, ničím nerušené panoráma. Jako na dlani zde můžeme spatřit jezera Thunersee a Brienzersee, masiv Jungfrau, za jasných dnů iMont Blanc nebo vrchol známého Grandes Jorasses. Krátký přejezd do hlavního města Švýcarska – BERNU. Prohlídka křivolakého centra města, jež je zapsané na seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO, které je orámováno řekou Aarou, města mnoha protikladů, kde mezi slavnými obyvateli jsou Albert Einstein, svůdník Giacomo Casanova a v exilu zde pobýval V. I. Lenin. Prohlídka orloje, loubených domů z vápence se středověkými podloubími s užívanými sklepními prostorami, renesanční kašny s pestrobarevnými sochami, radnice, katedrála a parlament. Přejezd na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd doMontreux – zde možnost celodenního volna na koupání na švýcarské riviéře v Ženevském jezeře, procházky po jednom z nejluxusnějších letovisek nebo po květinové promenádě ke středověkému hradu Chillon. Druhou možností je speciální program „ČOKOLÁDOVÝM EXPRESEM“. Po nastoupení se během jízdy podává káva s čokoládovým croissantem. Historický vlak I. třídy zamíří do nejmalebnější vesnice v Evropě, ležící uprostřed zelených luk a kopců, kolébky sýru GRUYÉRE. O proslaveném sýru se dozvíme víc ve výrobně „La Maison de Gruyére“, kde nás čeká ukázka výroby sýrů s ochutnávkou. Polední přestávka v půvabné vesnici a možností návštěvy hradu hraběte Gruyéres, muzea „otce Vetřelce“ Gigera nebo oběda či nákupů. Přejezd do městečka BROC na návštěvu čokoládovny „La Maison Cailler-Nestle“ – nejstarší firmy vyrábějící čokoládu ve Švýcarsku. V části areálu je postaveno muzeum, kde projdeme celý vývoj výroby čokolády od nejstarších dob, dozvíme se, jak se čokoláda dostala do Švýcarska a také ochutnáme. Po návratu z Čokoládového expresu podvečerní procházka po promenádě u Ženevského jezera v MONTREUX nebo možnost večeře. Centrum letoviska tvoří secesní tržnice a zejména dominanta města – socha Freddieho Mercuryho, hledící nad jezero. Požár zdejšího kasina se stal inspirací i pro skupinu Deep Purple a jejich slavný Smoke on the water. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz