CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Nejkrásnější ostrovy DÁNSKA & královská KODAŇ

Křídové útesy Mons Klint – Muzeum vikingských lodí v Roskilde

Zámky: Egeskov, Frederiksborg, Rosenborg


od 8 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

 

Ostrovní království Dánsko je nejen „mostem do Skandinávie“. Tato nádherná země s vikingskou minulostí vyniká rozmanitým pobřežím s bělostnými plážemi, fjordy, rybářskými vesnicemi, skvostnými zámky i pestrostí měst. Kromě nejzajímavějších míst na ostrovech Sjaelland, Fyn a Møn navštívíme i metropoli Kodaň s krásnými královskými paláci, živými pěšími zónami a malebným přístavem Nyhavn a necháme ožít pohádky Hanse Christiana Andersena.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

Cena FIRST MINUTE

do 30.04. 2022

 91222

22.06. - 26.06.

2022

8. 990 

8. 490

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.04. 2022 SLEVA 500,- Kč/osoba

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování (1x v hotelu Ibis Budget v SRN, 2x v *** hotelu v Dánsku), 3x snídaně, 2x zámořský trajekt, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 06.00 hodin) a Ústí nad Labem. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Zastávka v hlavním městě německé spolkové země Meklenbursko - Přední Pomořansko – SCHWERIN Krásné město ležící u sedmi jezer s více než 850-iletou historií, kterému vévodí impozantní neorenesanční zámek a cihlová gotická katedrála s věží vysokou 117,5 m. Zachovalé historické jádro města, křivolaké uličky, radnice. Ubytování v hotelu v Německu a nocleh.

2. den: Snídaně. V ranních hodinách přejezd trajektem z přístavního Puttgardenu (SRN) do dánského Rodby (plavba cca 3/4 hodiny). Po vylodění v Dánsku jízda přes baltské mosty a ostrovy Lolland, Falster a Bøge. Zastávka u bílých skal MONS KLINT – více než 100 m vysoké a miliony let staré křídové útesy, které se vypínají nad mořskou hladinou v délce cca 7 km, možnost sestupu na pláž či návštěvy zajímavého Geocentra. Bývalé hlavní město Dánska ROSKILDE – malebné historické centrum s gotickou katedrálou, která je od r. 1355 místem posledního odpočinku dánských králů. Pro svůj historický význam byla zařazena na seznam UNESCO. Muzeum vikinských lodí, které se kolem r. 1000 potopily v ústí fjordu. Zrestaurované originální lodě tvoří hlavní expozici tohoto jedinečného muzea. Přejezd na nocleh na ostrov Sjaelland, do oblasti Kodaně.

3. den: Snídaně. Přes mořský průliv Velký Belt po nejmonumentálnějším dánském visutém mostě STOREBAELTSBROEN (délka 6,8 km, výška pilířů 254 m) na ostrov FYN, který H.Ch.Andersen nazval zahraou Dánska. Návštěva nejkrásnějšího evropského vodního zámku EGESKOV z 16. stol., který byl vystavěn na dubových kůlech uprostřed vodní plochy. Zámek je srdcem velkého komplexu, který obsahuje také nádherný anglický park, francouzskou zahradu, výstavu historických automobilů, motocyklů, letadel a hasičských aut, výstavu hraček, obchodnické muzeum, stezku v korunách stromů, labyrint i restaurace. Metropole ostrova Fyn, ODENSE – procházka centrem města, které zůstane navždy spojeno se jménem svého nejslavnějšího rodáka, pohádkáře Hanse. Christiana Andersena Návštěva Andersenova rodného domu, v němž je zajímavá expozice m.j. s Andersenovými knihami, osobními věcmi. Pulsující pěší zóna, radnice, Sankt Knuds Kirke – jeden z nejhezčích kostelů dánské vrcholné gotiky. Návrat do hotelu na nocleh.

4. den: Snídaně. FREDERIKSBORG – velkolepý královský zámek postavený na třech ostrovech jezera Slotsø s krásnou barokní zahradou, největší a nejvýznamnější stavba severské renesance. Zámek byl svědkem korunovace všech dánských králů do r. 1840 a jeho nádherné interiéry plné nábytku, obrazů, kreseb a dekorativního umění ukazují 500 let dánské historie. Královské město KODAŇ - prohlídka centra dánské metropole - radnice, pulzující pěší zóna Stroget (nejdelší a zároveň nejstarší pěší zóna na světě), zámek Christiansborg (v současnosti zde sídlí dánský parlament), zámek Rosenborg s podzemní klenotnicí, která uchovává korunovační klenoty citadela a palác dánské královské rodiny Amalienborg . Starý malebný přístav Nyhavn s mnoha rázovitými hospůdkami, možnost projížďky lodí. Proslulý symbol Kodaně – socha Andersenovy Malé mořské víly. Přejezd na trajekt do SRN.

5. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách. 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz