CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
PORTUGALSKO s výlety a španělským MADRIDEM

Porto, Fatima, Coimbra, Cabo da Roca, Lisabon, MADRID


od 14 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Ve svém cestopisu označil Václav Šašek z Bířkova západní břehy Pyrenejského poloostrova jako „konec světa“. Poznávací zájezd do nejvzdálenější země evropského kontinentu, bohaté na architektonické památky i přírodní krásy, země mořeplaveckých tradic, portského vína, korkových dubů a krásného koupání, den v Lisabonu, návštěva proslavených poutních míst, známých i méně známých španělských měst. Tradice jedné z největších koloniálních mocností, jejíž karavely brázdily moře celého světa, se odráží i ve specifickém uměleckém slohu – manuelismu, jehož památky mohou být rovněž lákavou pozvánkou do země na konci světa.

Č. zájezdu

Termín

Cena

Cena FIRST MINUTE

do 30.04. 2022

92112

28.09. - 09.10.

2022

14. 990 13. 490

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.04. 2022 SLEVA 500,- Kč/osoba

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým   autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 9x ubytování v hotelech - (1x v hotelu Premiere Classe ve Francii, 1x v hotelu Ibis Budget ve Španělsku, 2x v ***hotelu ve Španělsku, 5x v ***hotelu v Portugalsku), 9x snídani, možnost objednat 6x večeře, pojištění CK proti úpadku, kompletní „Cestovní pojištění“.

Doporučujeme fakultativně: 6x večeře za příplatek 2.300,- Kč/osoba 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21.00 hod.) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd přes SRN a Francii.

Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21.00 hod.) – Beroun – Rokycany – Plzeň
(možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd přes SRN a Francii.

2.den: Cesta okolo Pařížč do oblasti Bordeaux do hotelu na nocleh.

3. den: Snídaně. Průjezd Akvitánií, Biskajským zálivem okolo ARCACHONSKÉ ZÁTOKY proslulé barevnými rybářskými domky, mohutným přílivem a chovem ústřic do Španělska. Zastávka v letovisku SAN SEBASTIAN na baskickém pobřeží Atlantiku. Díky kopci s gigantickou sochou Ježíše Krista i vyhlášeným plážím je San Sebastian označován jako evropské Rio de Janeiro. Přejezd španělským vnitrozemím do VALLADOLID. Tisíc let staré, někdejší hlavní město Španělského království, je dnes hlavním městem provincie Kastilie a Leon. Katoličtí králové Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský zde oslavili svou svatbu, Kryštof Kolumbus tu prožil poslední léta života, my se podíváme na katedrálu J. de Herrera, autora královského El Escorialu a centrum města. Ubytování a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd do Portugalska. FÁTIMA – nejznámější poutní místo Portugalska připomíná zářivé zjevení Panny Marie v roce 1917. Tehdy si ho lidé vykládali jako znamení, že se blíží konec světové války. Podobně jako v Lurdech zde došlo k četným zázračným uzdravením. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. (5x ubytování v hotelu v oblasti Fátimy na jednom místě). 

5. den: Snídaně. Přejezd do PORTA – metropole severního Portugalska, města proslulého především svým dezertním vínem. Porto se malebně rozprostírá na březích Duera. Jeho kouzlo spočívá ve zvláštním malebném uspořádání historických památek, z nichž vyniká románská katedrála a odvážný Eiffelův most. Po prohlídce města exkurze do vinných sklepů a ochutnávka portského vína. Návštěva přírodního lesního parku BUCACO s řadou pousteven po benediktýnských a karmelitánských mniších, s imitací manuelského paláce, se 400 původními rostlinnými druhy a exotickými rostlinami na 105 hektarech lesa - jeden z nejstarších lesů v zemi. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

6. den: Snídaně. COIMBRA – tzv. “Lusitánské Athény“ – univerzita z r. 1307, katedrála Sé Velha. Bývalé politické centrum Portugalska s hroby prvních králů. Návštěva skvostného dominikánského kláštera v BATALZE - postaveného na paměť vítězství nad Španěly ve 14. století. V nejkrásnějším klášteře v zemi Santa Maria da Vitória na sebe necháme působit krásu unikátního manuelského stylu - gotiky plné námořnických a rostlinných motivů. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

7. den: Snídaně. ÓBIDOS – malebné středověké městečko se zachovalým opevněním a spletí křivolakých uliček. SINTRA – jedno z nejmalebnějších měst Portugalska proslavil královský palác s typickými kuželovitými komíny i romantický extravagantní zámek da Pena vysoko na kopci. Odjezd na CABO DA ROCA – již staří Římané věděli, že je zde nejzápadnější výběžek evropského kontinentu. O mysu 140 m nad hladinou Atlantského oceánu básník Luis de Camoes napsal: kde země končí a moře začíná... Návrat na večeři a nocleh.

8. den: Snídaně. LISABON – hlavní město Portugalska leží na řece Tejo, poblíž jejího ústí do Atlantiku. Prohlídka bývalé arabské čtvrti Alfama, prohlídka centra města La Baixa, čtvrti Bairro Alto i proslulé čtvrti Chiado spojené s centrem slavným výtahem Santa Justa. Prohlídka náměstí Praca do Comércio, které má jednu stranu otevřenou k řece a láká na romantické vyhlídky. Návštěva čtvrti Belém s památníkem objevitelů, Belémskou věží a klášterem Jeronýmů, jehož křížová chodba patří k vrcholům manuelské architektury. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

9. den: Snídaně. Přejezd z Portugalska do Španělské metropole MADRID. Centrum města se vyznačuje širokými třídami se zelenými pruhy, kruhovými náměstími a velkým počtem pompézních staveb. Na jeho okraji se nachází Královský palác, který od roku 1561 obývali španělští vládci. Současný král Filip VI. španělský ho využívá již jen k reprezentativním účelům. Naproti paláci stojí klasicistní katedrála La Almudena a nedaleko se nachází světově proslulá galerie Prado, jež ukrývá šest tisíc pláten evropských malířů. Ukážeme si i náměstí Puerta del Sol, které je považováno za střed města. Ubytování v hotelu a nocleh. V těsném sousedství hotelu možnost individuální večere v obchodním komplexu.

10. den: Snídaně. Cestou Španělským vnitrozemím do města ZARAGOZA. Ve středověku hlavní město Aragonského království. Uvidíte baziliku Panny Marie, která je největším barokním kostelem celého Španělska. Projdeme se po nábřeží Ebra, největší řeky Pyrenejského poloostrova. Večer příjezd na Costa Bravu. Večeře a nocleh v oblasti Costa Brava.

11. den: Snídaně. Volno u moře, odpočinek, možnost koupání v odpoledních hodinách (cca 16.00 hod.) odjezd do ČR.

12. den: Cesta přes Francii a Německo. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz