CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Vlakem přes STO ÚDOLÍ a GLACIEREXPRESEM

Lanovkou z Itálie do Francie

Lago di Maggiore, NP Gran Paradiso, Aosta, Aiguille du Midi, Sion

 


od 7 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Jen málo míst v Evropě nám umožňuje navštívit během pár hodin hned několik klimatických a jazykových oblastí. Mezi nejrozmanitější kraje patří alpská území na hranicích Švýcarska, Itálie a Francie. Poznávání oblasti zahájíme v Locarnu, slavném letovisku na břehu jezera Maggiore, k němuž se po projížďce vlakem „Sto údolí“ zase vrátíme v Aroně. Pěší turistiku si užijeme v NP Gran Paradiso a antickou historii zase v italské Aostě. Jedním z největších zážitků jistě bude lanovkový přejezd třítisícových hřebenů, oddělujících Itálii od Francie v oblasti Mont Blanc. V údolí Rhony zase navštívíme nejslavnější švýcarské lázně Leukerbad a vydáme se po kolejích Ledovcového expresu do Churu. V tomto neprávem opomíjeném městě strávíme poslední večer s alpskou atmosférou.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91602

23.08. - 28.08.

2022

7. 990

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování v *** hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování
v *** hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 22.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Cesta přes Německo do Švýcarska.

2. den: V ranních hodinách příjezd do švýcarského LOCARNA. Podloubí, náměstí a promenády elegantního letoviska u jezera Maggiore jsou ozdobena subtropickými zahrádkami s palmami, kaméliemi, bugenvíliemi, cypřiši, oleandry a magnóliemi. Před polednem se vydáme speciálním vlakem do malebného údolí CENTOVALLI, pojmenovaném po „stovce“ bočních údolíček. Trasa je dlouhá 52 km a vede přes 83 mostů a viaduktů až do italské DOMODOSSOLY. Tam přestoupíme na historickou trať SIMPLON, někdejší Simplon-Orient–Expres, po níž jezdí vlaky z Paříže do Benátek. Naším cílem bude ARONA, historické městečko na břehu jezera Maggiore. Odpolední relaxace s možností koupání, procházek po promenádě nebo občerstvení. Přejezd do hotelu v oblasti Aosta na večeři a nocleh.

3. den: Snídaně. Dopolední výlet do nejstaršího italského národního parku GRAN PARADISO. Díky státní ochraně je nyní domovem již 4 000 kozorožců, 3 500 kamzíků a dalších vzácných živočichů a rostlin. Nenáročná túra k vodopádům Lillas a údolím do střediska COGNE. AOSTA – horské město obklopené majestátními alpskými štíty bylo založeno již Římany. Z té doby se dochovaly četné památky, jakými jsou Augustův triumfální oblouk, římské divadlo nebo amfiteátr. Dominantou Aosty je však komplex církevních budov Sant‘Orso– kostel, klášter, zvonice a muzeum. Díky tomu je Aosta často nazývána také „Římem Alp“. Návrat na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd do nedalekého COURMAYEUR k nástupu na soustavu lanovek, kterou překročíme italsko-francouzskou hranici přes hřebeny třítisícovek. Nejprve vyjedeme lanovkou s poetickým názvem Nebeská cesta na POINTE HELBRONNER do výšky 3 462 m n. m. Z panoramatické, 360° terasy se rozhlédneme k Mont Blancu i ledovci Glacier du Géant. Ten překonáme pomocí Télécabine Panoramique Mont-Blanc na nejvyšší místo naší cesty – francouzské AIGUILLE DU MIDI (3 777 m n. m.). Odtud se můžeme vydat ještě výš výtahem na panoramatickou terasu (3 842 m n. m.), vyzkoušet svou odvahu KROKEM DO PRÁZDNA na skleněné terase nebo zvolit standardní vyhlídky. Poslední lanovka nás doveze do francouzského CHAMONIX-MONT-BLANC. Někdejší nuzná víska s chudým zemědělstvím zažila nebývalý rozkvět s rozvojem cestovního ruchu a dnes je vyhlášeným elegantním letoviskem zimní i letní turistiky, nesporný význam má i v zimních sportech. Přejezd do hotelu v oblasti Vispu na večeři a nocleh.

5. den: Snídaně. Návštěva nejslavnějších švýcarských lázní Leukerbad, ukrytých v úzkém údolí řeky Dala. Možnost relaxace v termálních bazénech mezi zasněženými štíty skal nebo túra do soutěsky Dalaschlucht k vodopádům a samotným termálním pramenům. Odpoledne nás čeká trať slavného LEDOVCOVÉHO EXPRESU. Z Brigu vyrazíme zastávkovým vlakem hlubokým údolím Rhony podél walliských dřevěných domů a barokních vesnických kostelíků. V jednom místě se vlak otočí v tunelu o 270 stupňů a vystoupá přitom o 150 metrů. Potom se údolí horní Rhony rozšíří a za Oberwaldem vlak pojede 20 minut 15 km dlouhým tunelem Furka až do horského Andermattu. V Andermattu je zapřažena lokomo-tiva s ozubnicovým pohonem a vlak začne pomocí ozubnice stoupat do průsmyku Oberalp (2033 m n. m.) - nejvyššího bodu trasy se stejnojmenným horským jezerem uprostřed mohutných alpských štítů. Při sjezdu do Disentisu s monumentálním benediktinským klášterem se naskýtají nádherné výhledy. V podvečer vystoupíme v CHURU. Živé hlavní město kantonu Graubünden sedí v hlubokém údolí, vytvořeném Rýnem. Večerní volno v osobitém starém městě, plném dlážděných uliček, skrytých nádvoří a robustních měšťanských domů, kterým dominuje mohutná katedrála. Večer odjezd do ČR.

6. den: Návrat do ČR v ranních hodinách

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz