CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Anglie & Wales & Skotsko

Tento zájezd nabízí zajímavý průřez Velkou Británií. Program zájezdu neopomíjí ani historické památky staré Anglie (Londýn, York, Chester, Salisbury aj.), hrady ve Walesu, přírodně lákavé oblasti (Národní park Snowdonia, jezerní oblast Lake District, skotské hory, jezero Loch Ness, magické kamenné monolity Stonehenge aj.) ani zajímavá skotská města včetně jednoho z nejkrásnějšíchměst Evropy Edinburghu. 

Č. zájezdu

Termín

Cena

71092

23.07. - 31.07.

2022

15. 290 

71102

06.08. - 14.08.

2022

15. 290

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 6x ubytování (3x v soukromí s polopenzí, 3x v hotelu v dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím), pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách po trase Praha (cca 12.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.)

2. den: Prohlídka LONDÝNA – Big Ben, Houses of Parliament, Downing Street, Westminster Abbey, Trafalgar Square, Hyde Park aj. Nocleh v hotelu F1.

3. den: YORK – působivé historické město. Impozantní katedrála, kostel archanděla Michaela, zajímavé ulice se středověkými domy. Zastávka u HADRIANOVA VALU – památka na římskou vládu na ostrově. Příjezd do Skotska.

4. den: Okruh po skotské vrchovině. Zastávka v pohádkové vesničce LUSS ležící na břehu jednoho z nejkrásnějších jezer Skotska LOCH LOMOND. Průjezd pohořím Grampian a přes vřesoviště RANNOCH MOOR a fascinujícím údolím GLEN COE s krásnými přírodními sceneriemi. Turistické středisko FORT WILLIAM ležící na břehu mořského zálivu, který se hluboce zařezává do skotské pevniny. Procházka údolím GLEN NEVIS pod nejvyšší horou Skotska BEN NEVIS s pěknými pohledy na zelené údolí a skalnaté vrcholky. Ruiny hradu URQUHART, ze kterého je nádherný rozhled na jezero LOCH NESS.

5. den: EDINBURGH – metropole Skotska považovaná za jedno z nejkrásněji položených měst. Dominantní hrad, katedrála, Princess Street aj. Návštěva středověkého městečka s hradem STIRLING.

6. den: Zastávka v GRETNA GREEN – vesnička s kovárnou proslulou pořádáním skotských svateb. Návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti LAKE DISTRICT. Turistické středisko KESWICK se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater. Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere. Večerní LIVERPOOL – návštěva míst spojených se skupinou Beatles (Penny Lane, Strawberry Fields, Cavern Club).

7. den: Návštěva Národního parku SNOWDONIA s krásnými jezery a nejvyšší horou Walesu Snowdon. Hrad CAERNARFON patřící k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles princem z Walesu. CONWY – městečko, ve kterém zaujmou dochované hradby, malé rybářské domky a především mohutný hrad postavený králem Eduardem I. CHESTER – jedno z nejzachovalejších historických měst v Anglii.

8. den: STONEHENGE – prehistorická kamenná svatyně. SALISBURY – městečko se světoznámou katedrálou. Krátká zastávka v BRIGHTONU – mezinárodní přímořské lázně s exotickou budovou Královského pavilonu. Trajekt na pevninu.

9. den: KOLÍN NAD RÝNEM (UNESCO) – devítihodinová prohlídka města – románská bazilika sv. Martina, gotická katedrála, římská věž z 1. stol. n.l. a další významné památky. Příjezd do ČR v pozdních večerních až ranních hodinách. V případě neočekávané dopravní situace může být prohlídka jiného města po trase například Bruggy a podobně. 

Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Mayer a Crocus IČO: 256 22 706

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz