CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
BELGIE - Za Flanderskými městy a uměním

Brusel, Gent, Antverpy, Bruggy

 


od 6 290 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Warning: Last items in stock!

Belgie má své kouzlo v romantických městech, jako jsou Bruggy, Gent, kulturními památkami se pyšní i hlavní město Brusel. Města s romantickými uličkami a náměstími, vynikající muzea, krásné památky, jemné krajky, čokoládové pralinky, výborné pivo a kuchyně – to vše je Belgie. Vydejte se s námi za romantikou starých časů.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91491

29.04. - 03.05.

2021

6. 290

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v hotelu Ibis Budget se snídaní, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN do Belgie.

2. den: V ranních hodinách příjezd do ANTVERP – druhého největšího města Belgie a vlámské metropole s bohatou historií, města Rubense a města diamantů. Úzké uličky ukrývají krásné cechovní domy, které využívali středověcí kupci, působivé kostely a věhlasná muzea. Prohlídka historického centra města – náměstí Grote Markt, Brabova kašna, nádherná gotická katedrála P. Marie a další památky a zajímavosti. Možnost návštěvy některého ze známých muzeí. Přejezd na ubytování. Nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd do BRUSELU. Prohlídka hlavního města Belgie a též Evropy. Justiční a Královský palác, jedno z nejkrásnějších evropských náměstí Grand Place s cechovními domy, jemuž dominuje radnice, nejvýznamnější gotická stavba v celé Belgii, Manneken Pis, Atomium – 165miliardkrát zvětšený model molekuly železa, památka na Expo 58. Symbolem Bruselu je socha čurajícího chlapečka Manneken Pis. Belgičané jej, podobně jako karmelitáni Pražské Jezulátko, oblékají do nejrůznějších krojů, tradičních izcela bláznivých. Méně známá je jeho „kamarádka“, čurající holčička. V tomto termínu nabízíme i jednu z největších atrakcí návštěvníků Belgie – návštěvu rozkvetlých královských skleníků v Bruselu, které se otvírají pro veřejnost na přelomu dubna a května. Přejezd do starého kupeckého města GENT – hlavního města Flander s velkým počtem zachovalých památek, které bylo ve středověku nejbohatšm městem Evropy (katedrála sv. Bavona se slavným Gentským oltářem, hrad GRAVENSTEENI, kostel sv. Michala, štítové cechovní domy). Přejezd na ubytování a nocleh.

4. den: Snídaně. BRUGGY – „Benátky severu“, prohlídka kouzelného historického města, které je jedním z nejzachovalejších skvostů evropské architektury. Město protkané kanály, které nabízí k prohlídce baziliku sv. Krve, náměstí Markt s krásnou věží Belfort z 13. století, Dvůr bekyní, Memlingovo muzeum, nejstarší belgickou radnici ze roku 1376. Možnost projížďky lodí po kanálech. Krátká zastávka v LOVANI – starobylém univerzitním městě a správním centru provincie Vlámský Brabant . Město se honosí nejkrásnější gotickou radnicí v Belgii. První zmínka o Lovani pochází z dob, kdy východofranský král a římský císař Arnulf porazil vikingské vojsko. Podle legendy tuto událost připomínají barvy města – dva červené pruhy s bílým uprostřed mají znázorňovat zakrvácené břehy řeky Dijle po bitvě. Večer odjezd zpět do ČR.

5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz