Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Norsko - Lofoty

Velký polární okruh


od 16 390 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Tento podrobný okruh propojuje nejkrásnější partie severního Norska (čarokrásné souostroví Lofoty s malebnými tmavě červenými rybářskými vesničkami, nad nimiž se tyčí rozekláté vrcholky hor) s přírodními krásami středního a jižního Norska (ledovec Svartisen, Zlatá cesta severu přes hory a fjordy začínající proslulou cestou trolů, pokračující plavbou přes Norddalsfjord a končící u nejkrásnějšího fjordu v Gejrangeru). Zájezd neopomíjí ani kulturní památky země, navštívíme největší severskou katedrálu v Trondheimu, světoznámý skanzen v Lillehammeru a muzea v Oslu. 

Č. zájezdu

Termín

Cena

 71100

30.07. - 11.08.

2020

16. 390 

Cena zahrnuje: Dopravu autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 8x ubytování ve „skandinávských chatkách“ s možností vaření nebo v ubytovnách, trajekty, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.)

2. den: LUND – významné kulturní středisko v jižním Švédsku s pěknou románskou katedrálou, v historii dokonce největší město Skandinávie. Nocleh.

3. den: Přejezd hraničního fjordu IDDEFJORD. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera MJöSA. Návštěva městečka LILLEHAMMERU – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Nocleh. 

4. den: Průjezd nejdelším norským údolím GUDBRANDSDALEN, které je nazýváno srdcem Norska, a Národním parkem DOVREFJEL s vyhlídkou na jeho drsnou přírodu. TRONDHEIM – třetí největší město Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy. Noční přejezd.

5. – 6. den: Souostroví LOFOTY – patří k nejmalebnějším místům ve Skandinávii. Rybářské vesničky jsou rozprostřeny podél mořských zálivů a nad nimi se tyčí vrcholky hor. Jsou považovány za ráj turistů, malířů a rybářů. Hlavní město SVOLVAER, UNESCO chráněný fjord NUSFJORD, městečko SUND známé kovářskou výrobou, městečko REINE vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, městečko na nejjižnějším cípu Lofot.

7. den: Vyhlídková jízda mosty a trajektem zpět na pevninu s pohledy na skalnaté hory vyrůstající přímo z mořské hladiny. Dále cesta divokou krajinou NORLANDU podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenerií majestátních hor. Přestávky na zajímavých místech. Zastávka v Národním parku RAGO. Městečko FAUSKE. Nocleh.

8. den: Zastávka na POLÁRNÍM KRUHU – prohlídka návštěvnického centra. SVARTISEN – výlet k nejznámějšímu ledovcovému splazu druhého největšího norského ledovce. MO I RANA – město na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti. Noční přejezd.

9. den: Procházka tundrou DOVREFJELU v okolí Dombasu. Královská cesta, kterou putovali králové na korunovaci do katedrály v Trondheimu. Ubytování a nocleh.

10. den: ZLATÁ CESTA SEVERU – začíná jedinečným stavitelským dílem, silnicí TROLSTIGVEIEN úchvatnou vyhlídkou, pokračuje přes hory a NORDDALSFJORD a po jeho přeplutí trajektem dále k nejkrásnějšímu fjordu do GEJRANGERU. Cesta malebným údolím OTTADALEN se zastávkou v městečku LOM s kostelíkem a dřevěnou architekturou. Nocleh.

11. den: OSLO – vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek. Nocleh.

12. den: MALMÖ – třetí největší město Švédska, jež si zachovalo řadu stavitelských památek. Noční přejezd.

13. den: Přejezd přes SRN. Příjezd do ČR ve večerních hodinách.

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz