Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
FINSKO - země tisíců jezer

Za krásami severské přírody
 


od 12 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Čistá příroda, prostor a klid. Finsko blíž, než byste si mysleli! Finská příroda mění svou tvář s ročními obdobími. Teplo a bílé noci finského léta, zářivá paleta podzimních barev, sněhobílá zima, jaro plné světla a života. Finsko vás uchvátí nejenom krásou přírody, dobře se budete jistě cítit i ve městech s bohatým kulturním životem. NEJvíce jezer v Evropě, NEJstabilnější evropská ekonomika, NEJvětší výrobce papíru v Evropě, NEJstarší volební právo pro ženy ve Skandinávii, NEJvíce saun na světě. 

Č. zájezdu

Termín

Cena

Cena FIRST MINUTE

do 30.04. 2019

91499

10.08. - 18.08.

2019

13. 490 12. 990

Při zakoupení zájedu do 30. 04. 2019 sleva 500,- Kč/osoba

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 6x ubytování (4x ve „skandinávských“ ubytovnách, 2x ubytování v kajutách na lodi) se snídaní, 4x zámořský trajekt, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 10.00 hodin) a Ústí nad Labem. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přes SRN na trajekt do Dánska.

2. den: Po připlutí v Dánsku přejezd přes Öresundskou úžinu a nedávno otevřený 9 km dlouhý most Öresundbron do Švédska a přejezd okolo jezera Vattern do STOCKHOLMU. Prohlídka města zvaného „Benátky severu“ s romantickými uličkami. V případě časové rezervy návštěva muzea lodi VASA. Večerní trajekt do finského Turku. Ubytování v kajutách.

3. den: HELSINKY – prohlídka hlavního města Finska. Senátní náměstí, podzemní katedrála, Uspenský pravoslavný chrám, Sibeliův památník a další zajímavosti. Nocleh v oblasti Helsinek.

4. den: Snídaně. Přejezd do města LAHTI – legendy finských zimních sportů se světoznámým sportovním areálem – možnost návštěvy zajímavého muzea lyžování. Kostel sv. Kříže – Ristinkirkko – od známého finského architekta A. Aalta. Návštěva dvou finských národních parků. Päijänne kansallispuisto, který se nachází v jezernaté oblasti u obrovitého jezera Päijänne – zastávka u krásného esker Pullkilanharju. Národní park Isojärven kansallispuisto o rozloze 19 km2. Nocleh v oblasti Jyväskylä.

5. den: Snídaně. Procházka po JYVÄSKYLÄ – univerzitní kampus, divadlo od architekta A. Aalta. Přejezd do KUOPIA – centra jezerní oblasti, ležícího u jezera Kallavesi – tržnice, radnice, dóm, kostel sv. Mikuláše, 75 metrů vysoká vyhlídková věž na vrchu Puijo, z níž je krásný výhled na okolní jezerní krajinu. V odpoledních hodinách odjezd do srdce Finska, kolem jezernaté plošiny v Národním parku Linnasaaren kansallispuisto – nejstarší finský národní park, který zahrnuje oblast více než 150 ostrůvků na jezeře Haukivesi. Průjezd cestou mezi jezery Orivesi a Haukivesi do SAVONLINNY, města pyšnícího se největším hradem ve Finsku. Nocleh v oblasti Savonlinny.

6. den: Snídaně. Návštěva hradu Olavonlinna, který je nejlépe zachovalou pevností celé Skandinávie. Přejezd do obce KERIMÄKI na prohlídku dominantní stavby – největšího dřevěného kostela na světě s 3000 sedadly. Vycházka kolem ESKER PUNKAHARJU – jedinečný přírodní úkaz – geologický útvar vytvořený ledovci. Jízda kolem ruských hranic okolo IMATRY a nádherného „Jezera tisíce ostrovů“ SAIMAA do oblasti LAPPEENRANTY – města se starou pevností s několika muzei, kavárnami a nejstarším pravoslavným kostelem ve Finsku. Nocleh v okolí Lappeenranty.

7. den: Snídaně. Průjezd jižní částí Finska do města KOTKA – návštěva chaty cara Alexandra III. LANGINKOSKI. Po „Královské cestě“ do druhého nejstaršího města PORVOO. Krásné město založené roku 1346 je jedním ze šesti finských středověkých měst a pyšní se středověkým dómem a malebným historickým centrem. Nachází se zde také dům, ve kterém žil finský básník Johan Ludvik Runeberg. Návrat do přístavu v Turku. Noční trajekt do Stockholmu. Ubytování v kajutách na lodi.

8. den: V ranních hodinách vylodění ve Stockholmu. Přejezd cestou podél břehu jezera Vattern, Öresundský most do Dánska – Gedseru nebo Rodby na trajekt do SRN.

9. den: Po vylodění cestou okolo Berlína. Návrat zpět do ČR v dopoledních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz