Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Irsko - Grand tour zeleným ostrovem

Dublin, Burren, Cliffs of Moher, Ring of Kerry


od 12 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Vydejte se s námi obdivovat nádheru irského ostrova, kde hory sahají do moře v kontrastu s písečnými plážemi. Poznejte jeho malebné vesničky, hospůdky, kamenné ploty mezi pastvinami a metropoli ostrova DUBLIN. Země s nostalgickou krajinou ve vnitrozemí a romantickými skalisky omývanými bouřlivými vodami Atlantiku. Památky na nejstarší osídlení, tajemná místa spojená s životem Keltů i místa, odkud se šířilo křesťanství po britských ostrovech. Ochutnejte irská národní jídla a nápoje, jako je pivo Guinness a jemná irská whiskey.


Č. zájezdu

Termín

Cena

91889

12.07. - 21.07.

2019

12. 490

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, trajekt (př. Eurotunel) přes kanál La Manche a zpět, trajekt z Walesu do Irska a zpět, 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích (2x v Anglii v hotelu Ibis Budget, 4x v Irsku na jednom místě v oblasti Tralee, v bungalovech vybavených na vaření, 1x v Dublinu v *** hotelu), kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Přes SRN a Belgii do Francie na trajekt do přístavního města Calais.

2. den: V časných ranních hodinách přejezd trajektem – př. Eurotunelem do Británie. Průjezd Anglií na nocleh do hotelu v oblasti Birminghamu nebo Liverpoolu.

3. den: Průjezd malebnou krajinou severního WALESU až do přístavu Holyhead, odtud dopoledním trajektem do irského DUBLINU. Průjezd irským vnitrozemím. ROCK OF CASHEL – návštěva ruin hradu, kdysi sídla Irských králů a kláštera z raně křesťanské doby. Odjezd na nocleh do oblasti Tralee.

4. den: KILLARNEY – brána národního parku. Okružní jízda známým RING OF KERRY, při které můžete obdivovat romantické přírodní scenerie v jedné z nejkrásnějších oblastí celé Evropy. Během panoramatické jízdy se zastávkami se budete kochat nádhernými pohledy na jedinečnou scenerii – vřesem pokryté hory s nejvyšší horou Irska, divoké subtropické rostlinstvo a modrá jezera, mořské útesy střídané písečnými plážemi. Zastávka u typické irské hospůdky RED FOX na ochutnávku pravé irské kávy s návštěvou nefalšované irské vesničky. WATERVILLE městečko s domky v pastelových barvách , které si oblíbil i Charles Chaplin. Návrat na nocleh.

5. den: BLARNEY CASTLE – prohlídka hradu s proslulým kamenem výřečnosti. MIDLETON – návštěva palírny tradiční irské JAMESON whiskey s ochutnávkou. Přejezd na prohlídku největšího přírodního přístavu v městečku COBH, jenž byl poslední zastávkou Titaniku, který se odtud vydal na cestu do Ameriky. CORK – prohlídka města, které bylo založeno v 7. století a je po Dublinu druhým největším v Irsku. Jsou zde pozoruhodná romantická zákoutí. Město má kontinentální charakter, jelikož zde jsou úzké uličky, vodní cesty a gregoriánská architektura. Návrat na nocleh.

6. den: ADARE – zastávka v nejhezčí irské vesnici, kde jsou k zhlédnutí malebné domky s doškovými střechami. BUNRATTY – typický irský hrad a skanzen irské venkovské architektury. BURREN – unikátní krajina z šedého vápence kopírující vyzvednuté mořské dno s nesčetnými jeskyněmi, která přitahuje nejen botaniky a zoology z celého světa. KILFENORA – kříže z 12. století. POULNABRONE DOLMEN – zbytky hrobky staré 5000 let. CLIFFS OF MOHER –  monumentální útesy, opředené legendami, vystupující kolmými stěnami do výše více než 200 metrů nad mořem. Návrat na nocleh.

7. den: Zastávka v KILDARE – prohlídka národního hřebčince s tradičním chovem irských plnokrevníků a nádherných japonských zahrad. Polodenní prohlídka DUBLINU – hlavního město Irska – (hlavní a zároveň největší město Irské republiky, sídlo irských vládců). Prohlídka více než 1000 let starého města – zámek, čtvrť Temple Bar, katedrála sv. Patrika a jiné. Ve večerních hodinách ubytování v hotelu v oblasti Dublinu.

8. den: V ranních hodinách trajektem z Dublinu do Walesu. Po vylodění v Holyheadu zastávka u jednoho z nejslavnějších hradů Eduarda I. CAERNARFON – návštěva hradu patřícího k nejlépe dochovaným hradům v Evropě, na kterém byl roku 1969 korunován princ Charles princem z Walesu, který se nachází při vstupu do mořské úžiny Manai Strait. Průjezd severním Walesem, největším a nejstarším národním parkem Snowdonia s hustě zalesněnými údolími, horskými jezery a vřesovišti na nocleh do oblasti Birminghamu.

9. den: Přejezd do hlavního města Velké Británie: LONDÝN – WESTMINSTER – procházka nejkrásnější londýnskou čtvrtí – Parlament, Westminsterské opatství, Whitehall, Downing Street – s domem č. 10, jenž je sídlem ministerského předsedy. Buckinghamský palác – sídlo královny – možnost zhlédnout střídání stráží, Trafalgarské náměstí, Piccadilly Circus, Soho a čínská čtvrť. Pro náročné volno k návštěvě muzeí – Národní galerie, Britské muzeum nebo Covent Garden, případně vlastní program. Ve večerních hodinách odjezd z Londýna do Doveru na noční trajekt na pevninu.

10. den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz