CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Krása malebné NORMANDIE

Mont Saint Michel,

útesy Falaise d'Aval, Saint Malo, Bayeux


od 7 690 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Bretaň a Normandie patří k nejzajímavějším regionům pohodové Francie. Bretaňská krajina s barevnými žulovými skalisky, vřesovišti, rybářskými vesničkami a mohutným přílivem Vás nadchne. Normandie nám nabídne klenot architektury – Mont St-Michel, nekonečné pláže, bílé křídové útesy, město Rouen, kde byla upálena Johanka z Arku.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91512

03.05. - 08.05.

2022

7. 690

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování v hotelu Premiere Classe (tento typ hotelu má pokoje s příslušenstvím), 3x snídaně, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase dle dohody s CK). Přejezd přes SRN do Francie.

2. den: Průjezd Francií okolo Paříže do údolí řeky Seiny na prohlídku GIVERNY – místo, kde dočasně bydlel Claude Monet. Vesnička je skutečným poutním místem pro milovníky umění. Prohlédneme si Monetův dům a především zahrady včetně té slavné vodní zahrady, jezírka s lekníny. Umění slavného impresionisty si připomeneme i v hlavním městě Normandie ROUENU. Kromě prohlídky katedrály, která byla předlohou několika Monetových obrazů, nás bude čekat procházka starým městem s hrázděnými domy. Připomeneme si i Johanku z Arku – místo jejího věznění a upálení. Přejezd na nocleh do hotelu.

3. den: Snídaně. Přejezd do oblasti vylodění spojeneckých vojsk na pobřeží kanálu La Manche 6. 6. 1944. Průjezd podél pláží: SWORD, JUNO, GOLD a OMAHA. Zastávka v městečku ARROMANCHES – uměle vytvořený přístav Mulberry neboli „Port Winston“, který během invaze zajistil bezpečné vylodění dvou a půl milionu mužů a půl milionu vozidel. Návštěva muzea vylodění „Musée du Débarquement“ s expozicí modelů, strojních mechanismů a filmů – dokument, co se dělo při svítání v den „D“ dne 6. června 1944, kdy se vojska vyloďovala na normandském pobřeží. POINTE DU HOC – vylodění amerických rangerů, zbytky německých bunkrů s hlubokými krátery po granátech. COLLEVILLE-SUR-MER – návštěva nejrozsáhlejšího amerického hřbitova nad válečnou pláží Omaha. Nocleh v hotelu.

Snídaně. Přejezd do oblasti vylodění spojeneckých vojsk na pobřeží kanálu La Manche 6. 6. 1944.
Průjezd podél pláží: SWORD, JUNO, GOLD a OMAHA. Zastávka v městečku ARROMANCHES
– uměle vytvořený přístav Mulberry neboli „Port Winston“, který během invaze zajistil bezpečné
vylodění dvou a půl milionu mužů a půl milionu vozidel. Návštěva muzea vylodění „Musée du Débarquement“
s expozicí modelů, strojních mechanismů a filmů – dokument, co se dělo při svítání v
den „D“ dne 6. června 1944, kdy se vojska vyloďovala na normandském pobřeží. POINTE DU HOC
– vylodění amerických rangerů, zbytky německých bunkrů s hlubokými krátery po granátech.
COLLEVILLE-SUR-MER – návštěva nejrozsáhlejšího amerického hřbitova nad válečnou pláží Omaha.
Nocleh v hotelu.

4. den: Snídaně. MONT SAINT-MICHEL – po Paříži a Versailles nejnavštěvovanější místo ve Francii. Žulový ostrůvek s klášterem uprostřed mořských písčin je ukázkou stavebního mistrovství našich předků a v roce 1979 byl i se zálivem zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Zastávka v přístavním městečku CANCALE – prohlídka malebného rybářského městečka proslaveného chovem ústřic. Průjezd částí tzv. Smaragdového pobřeží s malebnými sceneriemi až k MYSU GOUIN se skalnatými ostrůvky. Návštěva perly pobřeží SAINT-MALO, legendárního korzárského přístavu. Návrat do hotelu na nocleh.

5. den: Snídaně. BAYEUX – Návštěva katedrály Notre Dame v BAYEUX – nejkrásnější stavby normanské gotiky. Slavná tapisérie zvaná Tapisérie královny Mathildy. Toto vrcholné dílo z XI. století o délce 70 metrů popisuje v 58 scénách přípravy a počátek dobývání Anglie normandským vévodou Vilémem. Nebo návštěva muzea Osvobození oblasti či individuální volno v historickém centru města. HONFLEUR – jedno z nejpůvabnějších míst Normandie – starý vnitřní přístav s úzkými uličkami a břidlicovými domy, nábřeží s malíři, dřevěný kostel Clochet de Ste-Catherine. Přejezd na „Alabastrové pobřeží“ kanálu La Manche, přes nově vystavěný významný most Pont de Normandie na prohlídku přímořských lázní ÉTRETAT, které jsou postaveny mezi jedinečnými skalnatými útesy vysokými až 70 metrů. Procházka na útesy La Falaise d‘Aval, ze kterých je fascinující výhled na městečko sevřené mezi útesy. V případě příznivého počasí možnost vykoupání na překrásné pláži. V odpoledních hodinách odjezd do ČR. Přejezd Francií a Německem zpět do České republiky.

6. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz