CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Paříž & Versailles

Za poznáním hlavního města Francie Paříže a přilehlé Vesailles


od 4 690 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Nezapomenutelná atmosféra, plná francouzské kultury a šarmu, krásné ženy oblékající se v duchu nejlepší a nejnovější módy, která má v Paříži své domovské místo, láska, parfémy od Diora, noční život, kavárničky, bistra a restaurace na chodníku, francouzská vína a ochutnávka francouzské kuchyně – toť PAŘÍŽ.

Č. zájezdu

Termín

Cena při 2-lůžkovém

ubytování

Cena při 3-lůžkovém

ubytování

91622

14.04. - 18.04.

2022

5. 390 4. 690
91632

24.09. - 28.09.

2022

5. 390 4. 690

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování se snídaní v hotelu Premiere Classe (tento typ hotelu má pokoje s příslušenstvím), kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku. 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v podvečer po trase Praha (cca 17.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN do Francie.

2. den: V ranních hodinách příjezd do Paříže. Pojďme se společně projít po nádherném městě nad Seinou, začneme u věhlasného Pantheonu, kde odpočívají největší synové Francie, odtud dojdeme k Sorbonně – univerzitě, kterou navštěvoval i Karel IV. a byla tak vzorem pro založení univerzity u nás. Kolem starých římských lázní dojdeme přes Latinskou čtvrť na městský ostrov Île de la Cité – k prastarému centru města, v němž se nachází převážná většina skvostných památek, mezi nimiž první místo zaujímají chrám Notre Dame, bývalý královský palác Conciergerie s vězením zřízeným v době Francouzské revoluce (možnost návštěvy kobky Marie Antoinetty) a dále Saint-Chapelle, která je považována za jedinečný klenot gotického stavitelství. Naše procházka pak bude pokračovat kolem radnice a avantgardní budovy Kulturního centra G. Pompidoua. Odtud se vydáme na nádvoří Louvru a překrásnými zahradami projdeme na náměstí Svornosti. Zde si dáme krátké volno na možnou návštěvu budovy Opery, kostela Madeleine, případně prohlídku rušných bulvárů. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování na okraj Paříže do hotelu.

3. den: Snídaně. Odjezd na prohlídku VERSAILLES, tedy do městečka, kde měla být zbudována nejvelkolepější královská rezidence světa – zámek „krále Slunce“ Ludvíka XIV. Stejně zajímavé jako interiéry zámku jsou také zámecké zahrady se svými kašnami, sochami, romantickými zákoutími a letohrádky Malý a Velký Trianon. Po procházce parkem se vrátíme do metropole PAŘÍŽE a prohlédneme si tzv. Pařížský Manhattan – městskou čtvrť La Defense, kterou lze označit jako výstaviště architektury konce 20. století. Nejnovější pamětihodností je La Grande Arche (Velký oblouk). Pohled na něj evokuje představu Vítězného oblouku Napoleonova, kterým končí známá třída Champs Elysées. Bazilika Sacré-Coeur – dominanta slavné pařížské čtvrti Montmartre, která proslula jako čtvrť umělců, v níž noční život nebere konce, což dokládá i věhlas kabaretu Moulin Rouge. A nesmíme si odpustit ani zastávku na Trokaderu, odkud se otevírá nejkrásnější výhled na Eiffelovu věž. Ve večerních hodinách návrat do hotelu na nocleh.

4. den: Snídaně. V ranních hodinách přejezd do Paříže, krátká zastávka u Invalidovny, místa posledního odpočinku Napoleona Bonaparta. Odtud přejdeme k Eiffelově věži, protože navštívit Paříž a opomenout „Dámu v železných krajkách“, tedy Eiffelovu věž, by bylo neodpustitelným hříchem. Vypravme se tedy poznat i ji a z její výšky obdivovat město a místa, která jsme již poznali v minulých dnech. Poté přechod k nábřeží a náměstí Alma, odkud bude večerní odjezd. Volno a volná prohlídka města. A protože Paříž je městem umění a kultury, nebylo by nám prominuto, kdybychom nenavštívili některé z místních muzeí (např. Louvre, Musée d‘Orsay, Musée Picasso, Musée Rodin...). Jako poslední třešnička na dortu večerní projížďka po řece, kdy pohodlně z lodi ještě jednou uvidíme ty nejkrásnější místa Paříže. Ve večerních hodinách odjezd z Paříže.

5. den: Návrat do ČR v poledních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz