CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
DOLOMITY & Jižní Tyrolsko

Údolím Kaunertal do italského Tyrolska


od 7 390 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Poznávací zájezd zavede milovníky Alp a historických památek na pomezí rakouského Tyrolska a italského Jižního Tyrolska. Vypravte se s námi do Ötztalských Alp za zasněženými horskými štíty a jejich ledovci a do oblasti Merana, kde se potěšíte vonící nádherou elegantních ahrad. Uvidíte oslnivou bílou krásu pohoří MARMOLADA, nejvyšší v Dolomitech, a dále pak nejfotogeničtější útvar DREI ZINNEN nad horským jezerem MISURINA.  

Č. zájezdu

Termín

Cena

91672

09.08. - 14.08.

2022

7. 390

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování s polopenzí v typickém tyrolském ***hotelu, průvodce, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23.30 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK). Přejezd přes SRN do Rakouska.

2. den: V ranních hodinách příjezd do oblasti tyrolského Landecku. Výlet do údolí KAUNERTAL, jednoho z nejkrásnějších v Ötztalských Alpách. Po vysokohorské silnici Kaunertaler Gletscherpanoramastrasse k umělému jezeru Gepatsch-Stausee, dále podél jezera s fantastickými výhledy na štíty dosahujícími přes 3000 m k ledovci WEISSSEEFERNER GLETSCHER. Moderní lanovkou otevřenou v roce 2008 na Karlesjoch (3108 m n. m.) s nezapomenutelnými výhledy na vysokohorskou krajinu s věčným ledem a sněhem. Průjezd údolím Inntal přes Reschenpass do italského Jižního Tyrolska k jezeru Reschensee. V této oblasti Vás čeká půvabné městečko GRAUN, jehož symbolem se stala románská zvonice vyčnívající z jezera, a městečko GLURNS – architektonický skvost se středověkými domy, arkádovými uličkami a dokonale obnovenými městskými hradbami. Průjezd údolím řeky Adige a průsmykem Passo delle Palade do oblasti Monte Roenu na večeři a nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd do Dorf Tirol, odkud se vydáme na prohlídku hradu TYROL – sídelnímu hradu tyrolských vévodů, kde žil i Jan Jindřich, bratr českého krále Karla IV., a „ošklivá vévodkyně“ Markéta Pyskatá a v němž je umístěna rozsáhlá expozice Jihotyrolského historického muzea. Její součástí jsou i nádherná středověká umělecká díla, která se na hradě dochovala – palácový portál a kaple, která ohromí dalším nádherným mramorovým portálem, nástěnnými malbami a skupinou Ukřižování v nadživotní velikosti. V dalších prostorách projdeme historií Jižního Tyrolska od počátků až po bouřlivé 20. století, jemuž jsou věnována všechna patra moderně pojaté expozice v hradní věži, obnovené znovu v původní podobě roku 1902. Když pak člověk vyjde před hrad a rozhlédne se kolem, o to více ocení mírumilovný klid, který dnes všude vládne. Přejezd do nejkrásnějšího jihotyrolského města MERANA. Nejprve se vydáme na prohlídku zámku TRAUTTMANSDORF, v kterém žila císařovna Sissi při svých pobytech v Meranu a v kterém se dnes nachází unikátní muzeum dějin turismu v Tyrolsku. V roce 2001 byly u zámku otevřeny velkolepé ZÁMECKÉ ZAHRADY, které představují různé zahradní krajiny v dokonalém spojení umění a přírody a které byly v roce 2005 vyhlášeny nejkrásnější zahradou Itálie. Den zakončíme v proslulé lázeňské části města Merana s elegantními promenádami. Návrat na večeři a nocleh.

4. den: Po snídani přejezd do známého vápencového pohoří DOLOMITI DI BRENTA proslulého strmými štíty mnohdy připomínajícími obrovské věže. Příjezd k turistickému magnetu oblasti, jezeru MOLVENO se stejnojmenným horským střediskem. Přejezd lanovkou na Pradel (1367m) a odtud nenáročná pěší turistika s krásnými výhledy k horské chatě Croz dell´ Altissimo (1430 m). Návrat zpět lanovkou. Možnost relaxace u jezera a prohlídka městečka Molveno. Při zpáteční cestě zastávka ve výrobně sýrů v ROMENU – možnost výhodných nákupů typických italských sýrů (Mocarella, Parmezán a podobně). Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den: Po snídani průjezd známou panoramatickou Velkou dolomitskou cestou. Divokým údolím EGGENTAL k jezeru Lago Carezza, kde uskutečníme procházku kolem jezera. Průsmyk COSTALUNGA (1750 m – fotostop). Dále pak přes město CANAZEI na průsmyk PORDOI (2240 m). Výjezd lanovkou na panoramatický výhled na plošinu SASS PORDOI (2950 m) s možností krátké vycházky ve výši necelých 3000 metrů nad mořem. Dále přes horské středisko ARABBA na průsmyk FALZAREGO (2105 m), kde za 1. světové války probíhaly kruté bitvy. Sjedeme do CORTINY d’AMPEZZO, kde si prohlédneme město, které v roce 1956 bylo dějištěm zimních olympijských her. Dále vyjedeme přes průsmyk TRE CROCI (1809 m) k horskému jezeru MISURINA pod masivem TRE CIME. Odtud přejedeme údolím LANDRO přes východní Tyrolsko a údolím PUSTERTAL zpět do Rakouska a ČR.

6. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz