CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
KALÁBRIE - památky a příroda jižní Itálie, Tyrhénské moře & Jónské moře.

Památky a příroda jižní Itálie,
Tyrhénské moře & Jónské moře


od 9 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

KALÁBRIE, LIPARSKÉ OSTROVY & STROMBOLI

Památky a příroda jižní Itálie,Tyrhénské moře & Jónské moře.

UBYTOVÁNÍ V APARTMÁNECH: 

Č. zájezdu

Termín

Cena

Cena FIRST MINUTE

do 30.04. 2022

92042

15.07. - 24.07.

2022

10. 990 10. 490
92052

02.09. - 11.09.

2022

9. 990 9. 490

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.04. 2022 SLEVA 500,- Kč/osoba

UBYTOVÁNÍ V HOTELU: 

Č. zájezdu

Termín

Cena

Cena FIRST MINUTE

do 30.04. 2022

82042

15.07. - 24.07.

2022

16. 990 16. 490
82052

02.09. 11.09.

2022

15. 990 15. 490

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.04. 2022 SLEVA 500,- Kč/osoba

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 7x dvoulůžkové ubytování v kompletně vybavených bungalovech (se dvěma oddělenými ložnicemi) s příslušenstvím a s možností vaření, při ubytování v hotelu 7x nocleh s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Ubytování v apartmánech: Areál bungalovů má sugestivní polohu na svahu nad mořem a je vystavěn ve stínu borovic a eukalyptů v těsné blízkosti písečné pláže. Apartmány se skládají ze dvou oddělených dvoulůžkových ložnic, soc. zařízení, kompletně vybavené kuchyňky a terasy. Hostům jsou zdarma k dispozici lehátka, slunečníky a bazén. V areálu se nachází bar, kde si lze zakoupit italské snídaně. 

***hotel: Hotel se nachází v oblasti Capo Vaticano, v blízkosti vyhlášených pláží Groticelle a Eden. Hotelové pokoje jsou s příslušenstvím, mají televizor. Po dohodě si lze objednat a připlatit výhled na mořskou stranu.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách po trase Praha (cca 11.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. U červnového termínu po trase Plzeň – Praha – Písek – České Budějovice. (Možnost přistoupit po trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN a Rakousko do Itálie.

2. den: V poledních hodinách příjezd do letoviska, odpoledne ubytování. Volný program.

3. den: Volno, pobyt u moře. V podvečer pro zájemce procházka na působivé vyhlídky v okolí ubytování. Z terasy Belvedere výhled na záliv Santa Eufemia a plážičky Focu, které patří k nejkrásnějším úsekům italského pobřeží. Z vyhlídky u majáku na mysu Capo Vaticano rozhled po zátoce Gioa Tauro s panoramatem stolové hory Monte Porro.

4. den: Volno, pobyt u moře. Pro zájemce polodenní výlet do malebného městečka TROPEA. Ta je označována za barokní balkón Kalábrie, neboť se rozprostírá na 40 m vysokém pískovcovém útesu nad modrou hladinou Tyrhenského moře a její kolorit dotvářejí barokní paláce a kostely. My se projdeme labyrintem uliček, které mnohdy končí zábradlím a výhledem na průzračné moře, navštívíme tisíc let starou normanskou katedrálu Panny Marie, ochutnáme pikantní kalábrijské speciality a třeba i tuňákovou nebo feferonkovou zmrzlinu.

5. den: Volno, pobyt u moře. Pro zájemce celodenní autokarový okruh Kalábrií (podél nejjižnějšího cípu Apeninského poloostrova): mytická (v řeckých bájích mořská obluda) SKYLLA, REGGIO DI CALABRIA, proslulé muzeum antiky, elegantní promenáda při Messinské úžině. Nejfotografovanější místo v Kalábrií – městečko duchů PENTEDATTILO, jehož jméno pochází zřečtiny a znamená „pětiprstý“. Nad vesnicí se totiž tyčí podivný skalní útvar, který připomíná otevřenou ruku. Reggio patří k seizmicky nejvíce ohroženým oblastem. Ruka prý chrání město před zemětřesením. Průjezd pobřežím COSTA GELSOMINI podél Jónského moře do středověkého normanského města na vrcholku kopce GERACE, které zažilo svůj největší rozkvět za normanské vlády. Z této doby pochází největší církevní stavba v Kalábrii – zdejší katedrála.

6. den: Volno, pobyt umoře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY známé svou sopečnou aktivitou. Sopka Vulcano doutná ještě dnes. Místní půda je prosycena podzemními plyny. V místech, kde vyvěrají na povrch, vznikají sirná bahenní jezírka. Koupel v nich má blahodárné účinky. Osvěžení přinese však i pobyt na černé či bílé sopečné pláži. Možnost výstupu ke kouřícímu kráteru a pokochání výhledy na Vulcano a okolní ostrovy. Plavba bárkou mezi lávovými skalisky v moři, které vypadají, jako by je tam rozházel bájný kyklop Polyfémos. Ochutnávka dezertního vína malvasia a naložených plodů a poupat rostliny kapari. Návštěva malebného městečka LIPARI, metropole souostroví. Procházka uličkami pod akropolí. Plavba podél Panarey, ostrova milionářů. Zastávka na vykoupání na vulkanické pláži ostrova Stromboli. Večer návrat do letoviska.

7. den: Volno, pobyt umoře. Pro zájemce odpolední a večerní fakultativní výlet lodí za erupcemi ostrova STROMBOLI, který je nejvýchodnějším z Liparských ostrovů a leží zhruba 60 kilometrů od Capo Vaticano. Sopka má nadmořskou výšku 925 metrů, z mořského dna se však zvedá do výšky téměř 3 000 metrů. Je jedním z pěti vulkánů na světě, které mají pravidelné erupce a spolu s Etnou představuje jednu ze dvou činných sopek, jež se nacházejí v těsné blízkosti evropského kontinentu. Ostrov proslavil stejnojmenný film sIngrid Bergmanovou v hlavní roli. My si prohlédneme ostrovní metropoli SAN VICENZO s bílou kubickou architekturou, vykoupeme se na černé pláži a po setmění poplujeme ke svahu Sciara del Fuoco, nad kterým zhruba třikrát za hodinu tryská ohnivý gejzír a po kterém se pak valí žhavá struska do moře.

8. den: Volno, pobyt u moře.

9. den: Dopoledne vyklizení bungalovů, hotelových pokojů. Celodenní volno u moře a v odpoledních odjezd z letoviska.

10. den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz