CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Ostrov ELBA

Napoleonovo Toskánsko v Tyrhénském moři 

Koupání na ostrově - Capoliveri - Porto Azzurro - Marciana Alta - Monte Capone

 

 


od 10 790 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Vydejte se s námi na třetí největší ostrov Itálie. Zveme vás do hotelu v dosahu pláže v jednom z nejmalebnějších koutů Středomoří. Zelená barva zvlněné krajiny vinic a lesů se tu prolíná s tyrkysovými a smaragdovými odstíny moře. Vyhlášené pláže se tu střídají s malebnými městečky. Ochutnejte s námi kuchyni ostrova, kde se narodil a vyrůstal slavný kuchař Emannuele Ridi. Snad každý kout Elby oživuje vzpomínky na nedobrovolný pobyt Napoleona Bonaparta. My vezmeme za kliku jeho ložnice, v regálech zkontrolujeme jeho knihy, nahlédneme do jeho kaple, projdeme se zahradami i stezkami, kde rozjímal a plánoval budoucnost Francie. Lanovkou vás vyvezeme na špici ostrova, abyste se zahleděli k ostrovu Monte Cristo, kam Alexander Dumas ukryl poklad pro Edmonda Dantese. 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91051

14.09. - 20.09.

2021

10. 790

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování v ***hotelu s polopenzí, trajekt na ostrov Elba a zpět, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku. 

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 18.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit po dohodě s CK.) Cesta přes Německo a Rakousko do Itálie.

2. den: V ranních hodinách příjezd do přístavu Piombino na západě Toskánska. Plavba trajektem na Elbu. Z paluby lodě můžeme sledovat do červena zbarvené útesy Železných hor na severovýchodě ostrova. Příjezd do letoviska na Elbě a ubytování. Odpočinek u moře. Večeře a nocleh v hotelu (4 noclehy na jednom místě).

3. den: Snídaně. Okruh za poznáním Elby. Nejdříve zamíříme do starobylého městečka CAPOLIVERI na úpatí Magnetické hory Calamita. Projdeme se příkrými uličkami a pokocháme výhledy na okolní krajinu. Odpolední program budeme věnovat Napoleonovi. Prohlédneme si jeho venkovskou letní rezidenci SAN MARTINO, jejíž interiéry zdobí nábytek, který pamatuje přítomnost francouzského císaře. Potom si prohlédneme ostrovní metropoli PORTOFERRAIO, kde budeme Napoleona stopovat v jeho vile Mulini, v níž přebýval se svou sestrou Paolinou, i v kostele Miserecordia, kam chodil rozjímat. Poznáme, že Portoferraio nese stopu vlády florentských Medicejů v podobě renesančních pevností i barevných toskánských domů. Na promenádě podél jachetního přístavu si můžeme zakoupit autentické víno z vinic, které tu nechal vysadit Napoleon. Návrat na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Krátký přejezd do PORTO AZZURRO, jednoho z nejkrásnějších přístavních měst na Elbě. Neoficiální hymnou tohoto místa u tmavomodrého zálivu je evergreen Adriana Celentana. Městu dominuje pevnost, která bývala obávaným vězením. Městečko má odlišnou minulost od zbytku ostrova, neboť ho po staletí ovládali španělští králové. Možnost lodního výletu – plavba motorovým člunem z Porto Azzuro podél pobřeží Costa dei Gabbiani a dále do zátoky Golfo Stella se zastávkami na koupání. Přejezd do hotelu, odpočinek u moře, večeře a nocleh.

5. den: Snídaně. Vydáme se na pomyslnou střechu ostrova, když se po vyhlídkové silnici na rozhraní zelených lesů a modrého moře vyšplháme do horského městečka MARCIANA ALTA. To bývalo ve středověku metropolí ostrova a dodnes si uchovalo svou středověkou eleganci. Z teras Marciany se nabízejí výhledy na severní pobřeží Elby, včetně mysu Enfola, kde měli přistát bájní Argonauti. Z městečka podnikneme procházku po křížové cestě k poutnímu kostelu MADONNA DEL MONTE, který je nejstarší a nejpopulárnější svatyní na ostrově. Připomeneme si, že při něm Napoleon hostil svou milenku Marii Walewskou. S výhledy na moře necháme obrovitými balvany různých tvarů jitřit fantazii. V košíku lanovky můžeme vyjet na vrcholek nejvyšší hory ostrova MONTECAPANNE (1013 m), abychom přehlédli nejen celou Elbu, ale i část Toskánského souostroví. Za dobré viditelnosti můžeme vidět i hory na Korsice. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

6. den: Snídaně. Odpočinek u moře. V odpoledních hodinách odjezd z letoviska do přístavu. Nalodění a plavba na pevninu. Cesta severní Itálií, Rakouskem a přes Německo do ČR.

7. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz