CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
MAR MENOR - Španělské "MRTVÉ MOŘE"

Cesta k dvěma mořím - za odpočinkem, krásnými plážemi, léčivým bahnem i poznáním tajemné

Murcie. Na hranici muslimského a křesťanského světa

Valencie – Murcia – Cartagena – Lorca – Caravaca de La Cruz – Benidorm

 

 

 


od 15 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Dovolená „u dvou moří“. Z jedné strany úzkého poloostrova Středozemní moře s „nekonečnou“ pláží a mořským příbojem, z druhé strany mělká a teplá laguna MAR MENOR (Menší moře) unikátní “Mrtvé moře“ v Evropě, které se díky slanosti a vysokému obsahu minerálů pyšní léčivými účinky. Ve středisku LA MANGA si můžete vybrat, zda si půjdete zadovádět do vln Středozemního moře nebo si dopřejete léčebného koupání v prohřáté a klidné laguně Mar Menor. Oblast má 315 slunečních dní v roce. Letovisku, které nabízí veškerý komfort, se přezdívá Španělské Miami. Během pobytu jsou pro Vás připraveny zajímavé výlety do méně známé a českými turisty ještě neobjevené oblasti MURCIE v jižním Španělsku. Zaujme Vás přírodní rezervace Salinas de San Pedro del Pinatar, kde můžete shlédnout hejna růžových plameňáků, volavek, a kde můžete vyzkoušet zdejší léčivé bahno. Navštívíte VALENCII, kde se střetává středověká architektura s moderními budovami, kde se zrodil národní pokrm „paella“. BENIDORM představuje španělský Manhattan u moře s nejvyšším počtem mrakodrapů na obyvatele na světě.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91782

21.09. - 02.10.

2022

15. 490

Nejpříznivější termíny na počasí v této oblasti na pobyt & poznávání.

ZÁJEZD S TRANZITNÍM UBYTOVÁNÍM

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 9x ubytování v ***hotelu, (2x tranzitní ubytování s polopenzí na Costa Bravě, 7x s plnou penzí v Murcii), kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování
v *** hotelu, 4x polopenze, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách po trase Praha (cca 15,00 hod.) – Beroun – Rokycany – Plzeň (Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Noční přejezd přes SRN a Francii do Španělska.

2. den: V dopoledních hodinách příjezd do oblasti COSTA BRAVA, oblasti Blanes – Lloret de Mar. Volno, odpočinek u moře, možnost koupání. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Průjezd Pobřežím pomerančového květu - COSTA DEL AZAHAR, kde navštívíme VALENCII, třetí největší město Španělska s nádherným historickým centrem a významným přístavem u Středozemního moře. Má neopakovatelnou atmosféru, pozoruhodné památky a je proslulé různými slavnostmi a fiestami. Dochovaly se zde středověké hradby s věžemi a několik starobylých kostelů včetně katedrály Panny Marie, jejímž největším pokladem je kalich považovaný za sv. Grál. „La Llotja“, někdejší burza hedvábí patřící k nejkrásnějším příkladům civilní architektury z období gotiky, je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Milovníky moderní architektury zajisté potěší futuristická zóna světoznámého architekta Calatravy s názvem „Město umění a věd“ v původním korytě odkloněné řeky Turie. Příjezd do provincie MURCIA, kde dokonale nasajete atmosféru horkého španělského vnitrozemí. Naším cílem bude 22 km dlouhá a 200 až 1200 m široká písečná šíje LA MANGA, “rukáv“, která odděluje lagunu MAR MENOR od Středozemního moře. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. (7 noclehů na jednom místě s plnou penzí a výlety.)

4. den: Snídaně. Volný den. Koupání, slunění, oběd, večeře a nocleh. Informativní schůzka o telasoterapii (léčbě mořem), účincích a aplikaci léčivého bahna „Mrtvého moře“. Procházka k ostrůvkům, u jejichž pobřeží se nachází léčivé bahno (doporučujeme boty do vody). Bahno lze použít přímo nebo si v nádobkách přinést na pláž a aplikovat.

5. den: Snídaně. Výlet do MURCIE, hlavního města oblasti. Leží na řece Segura, pyšní se zajímavou historickou čtvrtí, starobylou katedrálou s velkolepým barokním průčelím a kasinem v arabském stylu v křivolakých romantických uličkách. Odpoledne návštěva města CARTAGENA, jednoho z nejstarších měst na Pyrenejském poloostrově, které bylo založeno již v roce 228 př. n. l. Kartáginci. Jeho dávná historie okouzlí na každém kroku. K nejvýznamnějším památkám patří dobře zachovalé kompletní římské divadlo a zbytky katedrály Panny Marie, mohutné hradby z dob punských válek a nepřehlédnutelný hrad Castillo. Z novodobých památek budete obdivovat městskou radnici a nábřeží jachetního přístavu s mnohými sochami. Oběd formou cestovního pikniku. Večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Volný den, koupání, slunění, oběd, večeře a nocleh. Dvouhodinový výlet lodí z místního přístavu po Mar Menor, podél laguny a kolem 5 ostrůvků.

7. den: Snídaně. Výlet do města SAN PEDRO DEL PINATAR, do regionálního přírodního parku SALINAS DE SAN PEDRO. Je díky zdravému vzduchu, slané vodě a léčivému bahnu právem považováno za jedno z největších center talasoterapie v Evropě (léčba onemocnění pokožky, artritidy a revmatických onemocnění mořskou vodou a bahnem). V této jedinečné přírodní rezervaci najdete solné laguny, pláže, písečné duny, zajímavou vegetaci a nejrůznější druhy ptáků, mezi nimi především plameňáky. Možnost koupání a aplikace léčivého bahna v přírodních bahenních lázních pod širým nebem. Zastávka na mysu CABO DE PALOS, procházka k majáku s krásným výhledem na úžinu La Manga a na místo, kde v r. 1908 ztroskotala italská osobní loď Sirio. Večeře a nocleh.

8. den: Snídaně. Výlet za historií a kulturními zvyklostmi. : LORCA - třetí největší město Murcie se nachází na hranici bývalého křesťanského a muslimského světa. Procházka městem je procházka stoletími, během níž navštívíte jeden z největších středověkých hradů z dob válek Maurů s křesťany - Fortaleza del Sol. Historické centrum města Vám nabídne náměstí Plaza de España a honosnou katedrálu San Patricio. Víra, kultura, zábava a tradice, to vše tvoří tvář města, které se díky své bohaté minulosti zapsalo v roce 1964 na Seznam městských památkových rezervací. Návštěva jednoho z nejvýznamnějších poutních míst ve Španělsku - CARAVACA DE LA CRUZ, kam každoročně proudí tisíce návštěvníků. Jezdí sem, stejně jako do Říma nebo do Jeruzaléma, aby zde nalezli vykoupení. Ve Svatyni pravého kříže se podle legendy nachází část Kristova kříže. Muzeum slavností, které představuje nádherné vyšívané koňské přehozy a postroje či dobové oblečení používané při různých svátcích. Oběd formou cestovního pikniku. Návrat na večeři a nocleh.

9. den: Snídaně. Volný den, koupání, slunění, oběd, večeře a nocleh.

10. den: Snídaně. Uvolnění pokojů a tranzit na Costu Bravu. Cestou navštívíme pulzující přímořské letovisko BENIDORM s kosmopolitní atmosférou a mnoha mrakodrapy, které nabízí snad vše, na co si vzpomenete. Je zde i nejvyšší hotel v Evropě. Okolní hory lemující pobřeží vytvářejí zvláštní teplé mikroklima, takže tu sezona nikdy nekončí. Ubytování v hotelu oblasti Blanes – Lloret de Mar. Večeře a nocleh.

11. den: Snídaně. Uvolnění pokojů, celodenní volno, koupání v moři slunění na pobřeží Costy Bravy. V odpoledních hodinách odjezd. Cesta Španělskem do Francie.

12. den: Průjezd Německem. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz