CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Za krásami ČERNÉ HORY

Přírodní krásy a památky „starého Balkánu“:

Mostar, Skadarské jezero, Kotor, Budva, Dubrovník, Mariánské poutní místo Medžugorje


od 9 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

V posledních letech je možné pozorovat rostoucí zájem o Balkánský poloostrov, který si již získal nemálo příznivců. Díky našemu poznávacímu zájezdu budete moci poznat pro mnohé utajená, ale přesto světově proslulá a známá místa tohoto balkánského státu, který bezesporu patří k nejkrásnějším, nejzajímavějším i nejtajemnějším nejen na Balkáně, ale i v celé Evropě.

Č. zájezdu

Termín

Cena

92102

10.09. - 17.09.

2022

9. 490 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 5x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 20.00 hodin) – České Budějovice. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes Rakousko do Chorvatska.

2. den: Průjezd Chorvatskem na prohlídku jednoho z nejnavštěvovanějších katolických poutních míst současnosti, MEDŽUGORIE, které je známé pro mariánská zjevení. Město se stalo významným zdrojem Boží milosti a povzbuzení víry pro milióny lidí a tisíce poutníků. Romantické vysoké VODOPÁDY ŘEKY KRAVICE, které při vyšším stavu vody připomínají zmenšené Plitvice. Večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Průjezd fascinujícím kaňonem řeky NERETVY. Prohlídka starobylého města MOSTAR, který se stal za jugoslávské války v 90. letech min. století místem prudkých bojů mezi katolíky a muslimy, a mnoho historických pokladů bylo zničeno. Nyní je zde možné opět obdivovat rekonstruovanou starou část města s výrazně orientálním rázem, která se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Je zde řada mešit, malých obchůdků a slavný Hairudinův most (též Starý most) z roku 1566, který se stal symbolem války na Balkáně. Přejezd Chorvatskem do Černé Hory. Průjezd panoramatickou cestou kolem části KOTORSKÉHO ZÁLIVU, který se hluboce zařezává do pevniny s vysoko vystupujícími horami, a jako zpestření krátký trajekt přes Kotorský záliv. Dojezd do hotelu na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Návštěva starobylého města KOTOR, které je nejzachovalejším středověkým městem v Černé Hoře a také na seznamu světového dědictví UNESCO. Nostalgická procházka starým městem nás povede kolem městského opevnění, paláců bývalých bohatých rodin, několika kostelů až na náměstí Osvobození, kterému vévodí katedrála sv. Tryfona, v níž spočívají ostatky tohoto světce. Výstup k pevnosti sv. Jana, odkud je nádherný výhled na město, okolí a boku Kotorskou. Návštěva bývalého hlavního města Černé Hory CETINJE, která je odnepaměti symbolem nezávislosti Černohorců, městem černohorských vládců a politickým i kulturním centrem oblasti. Prohlídka slavného pravoslavného kláštera. Přejezd do pohoří LOVČEN, které má pro Černohorce obrovskou kulturní hodnotu a prý se zde zrodil název Černá Hora. Na vrcholu JEZERSKI VRH vystoupáme po mramorových schodech k mauzoleu vladyky Petra II. Petroviče-Njegoše, černohorského vládce a básníka. Odsud se naskýtá fascinující výhled do vnitrozemí, na Jaderské moře, boku Kotorskou i Skadarské jezero. Ve večerních hodinách návrat do hotelu. Večeře a nocleh.

5. den: Snídaně. Při výletu na jih Černé Hory se zastavíme na vyhlídce na ostrově SVETI STEFAN − tato bývalá rybářská vesnice z 15. st. je nyní nejluxusnějším letoviskem na černohorském pobřeží, které s oblibou navštěvují světové celebrity. Prohlídka starobylého městečka STARI BAR, který byl od 9. století důležitým opěrným bodem země. Město bylo důkladně opevněno, přesto padlo do rukou Turků, kteří při svém vynuceném odchodu z města v 19. století nechali vybuchnout sklady střelného prachu, a tím zničili celé město. Starému Baru se od té doby říká město duchů. Návštěva nejjižnějšího města Černé Hory s albánským koloritem, ULCINJE. Město se pyšní přímořskou promenádou, písečnou pláží a pěkným historickým centrem s pevností. Návrat do hotelu. Možnost koupání. Večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Přejezd k největší sladkovodní hladině na Balkáně a současně největší ptačí rezervaci v Evropě − SKADARSKÉMU JEZERU. Z městečka VIRPAZAR výlet lodí po jezeře, kolem několika bývalých klášterů a staré turecké pevnosti, je výjimečným zážitkem. V odpoledních hodinách návštěva překrásného starobylého města BUDVA. Ta je dnes nejvyhledávanějším turistickým letoviskem v Černé Hoře a současně jedním z nejbohatších archeologických nalezišť v Evropě. Má opravdu co nabídnout − zachované opevnění ze 14. století, několik kostelů, biskupský palác, pevnost, ale i také krásné mořské pláže. Návrat do hotelu, možnost koupání. Večeře a nocleh.

7. den: Snídaně. Celodenní prohlídka chorvatského města DUBROVNÍK, který je právem nazýván perlou Jadranu a od roku 1979 je zapsán na seznamu UNESCO. Je vsazen do průzračných vod Jadranu, vyhlášený krásou svých památek, velkolepými hradbami a přívětivou atmosférou. Kouzelné středověce působící staré město, které se rozkládá na úpatí strmého skalního masivu, ze tří stran omývané mořem, obklopené mohutnými hradbami, je doslova historickým a architektonickým muzeem, které muselo ale vstát z trosek po válce v Jugoslávii. Budeme obdivovat středověké hradby vysoké místy až 25 metrů, knížecí palác, pevnost sv. Jana, katedrálu se skvostnou klenotnicí, mnoho kostelů, paláců, ... Podle zájmu možnost výletu lodí na ostrov LOKRUM za koupáním. Ve večerních hodinách odjezd.

8. den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz