CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
SARDINIE - do Karibiku středomoří

DO KARIBIKU STŘEDOMOŘÍ

Nuoro, Capo Caccia, Alghero, Castelsardo

 


od 10 790 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

 

Když se člověk vrátí z putování po středomořském ostrově Sardinie, prolétnou mu hlavou dvě hlavní myšlenky. Za prvé, s překvapením zjistí, že Sardinie zdaleka neleží na konci světa, jak to na první pohled vypadá na mapě, že tamní Italové nejsou mafiáni s revolvery za pasem, že lidé na ostrově jsou snad ještě přátelštější než na pevnině, že doprava po silnici a lodí není zase tolik náročná. Za druhé, smutek, protože při projíždění jakýmkoli koutem tohoto téměř pohádkového, barevného, voňavého, kvetoucího a teplého ostrova, navíc obklopeného azurovým mořem, se na všechny smysly turistů navalí příliš mnoho krásy. Krajina tohoto místa na půli cesty mezi Evropou a Afrikou stojí za to. Stesk po Sardinii proto přichází krutě brzy – takřka hned na palubě lodi při posledním pohledu na vzdalující se ostrov.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91741

01.09. - 07.09.

2021

10. 790

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování v ***hotelu s polopenzí, trajekt na Sardinii a zpět, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Praha (cca 06.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Dále přes SRN a Rakousko do Itálie. Nočním trajektem z italského přístavu Livorno do OLBIE na Sardinii.

2. den: V dopoledních hodinách průjezd oblastí „COSTA SMERALDA“ – Smaragdové pobřeží se zastávkami na zajímavých místech. 10 km dlouhý pobřežní pás začínající u Porto Cerva „Jeleního přístavu“, centra celého pobřeží. Nejexkluzivnější pobřeží na ostrově. Nejkrásnější, nejmalebnější a nejluxusnější místa a pláže na Sardinii, kde se setkávají světové celebrity. Porto Cervo, idylické městečko, Baia Sardinia, Cannigione, Porto Rotondo a jiné. Možnost koupání v oblasti Baia Sardinia. Krátký přejezd na ubytování v hotelu večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Průjezd severní částí ostrova. Zastávka v městečku ISOLA ROSSA, které se vyznačuje barevnými skalami a krásnou okolní přírodou. ROCCIA DELL ELEFANTE – mohutný lávový blok – skála ve tvaru slona, uvnitř které se nachází hrobka z přednuragské éry domus de janas. Procházka starobylým středověkým městem CASTELSARDO, které je stupňovitě postavené nad mořem, pozůstatky městských hradeb 12. století se středověkými uličkami na mohutné skále nad mořem. Prohlídka hradu. Možnost koupání v moři. Návrat na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd na západní pobřeží ostrova do ALGHERA, které je jediným středověkým městem na severu Sardinie. Toto město si dodnes dochovalo původní atmosféru – tzv. Malé Barcelony, jak je díky svému katalánskému vzhledu nazýváno. Garibaldiho věž, Duomo di Santa Maria a další zajímavosti. Možnost výletu lodí na mys CAPO CACCIA s mohutnými skalními stěnami, tyčící se až 300 m nad mořskou hladinou. Famózní mys s Neptunovou jeskyní s bohatou krápníkovou výzdobou. Po návratu z lodního výletu možnost koupání na písčité pláži v Algheru. Zastávka u známé románské baziliky SANTISSIMA TRINITA DI SACCCARGIA. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den: Snídaně. Výlet jižním směrem GALA GOGONE – velice malebné letovisko ležící ve skalnaté krajině při azurovém zálivu GOLFO DO OROSEI. Možnost vykoupání na hezké pláži. Přejezd přes přehradní jezero Lago del Cedrio k jedné z nejzachovalejších nuragských vesnic SERRA ORRIOS, z doby kolem roku 1300 př. n. l., která mívala asi 100 kamenných chýší, studny a dvě obdélníkové svatyně s atriem a malým nádvořím. NUORO – výjezd autokarem na vrchol MONTE ORTOBENE, odkud je nádherný výhled do okolní krajiny. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

6. den: Snídaně. Odjezd na CAPO D’ORSO s možností nenáročného výstupu ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO, který tvoří ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda, odkud se naskýtá nádherný výhled na zátoku s tyrkysovým mořem a souostroví La Madalena. Výlet na souostroví Svaté Magdaleny, které bylo vyhlášeno národním parkem. Ostrovy jsou známé divokou přírodou, rozeklanými útesy a bohatou subtropickou vegetací. Možnost koupání. V podvečer přejezd do přístavu v Olbii a noční trajekt na pevninu.

7. den: V ranních hodinách vylodění v italském přístavu Livorno, cesta přes Rakousko a Německo do ČR. Návrat do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz