Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..Termální ostrov ISCHIA

Hotel s polopenzí   


od 11 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

TERMÁLNÍ OSTROV ISCHIA

Tento ostrov a jeho nejbližší okolí skýtá vše – kopce, roviny, prameny, řeky, jezera, moře, ostrovy, poloostrovy, mysy... – tento ostrov je všeobjímající zahradou celé země, kterou velký stvořitel za místo pobytu člověku určil. Neapolský lékař Giulio Iasolini. Největším darem ostrova jsou slunce, pláže, krásná příroda, blízkost italské pevniny, příznivé podnebí, ale hlavně termální
minerální prameny.

Č. zájezdu

Termín

Cena

71019

01.06. - 08.06.

 2019 

11. 490

 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 5x ubytování v ***hotelu, 5x polopenze, trajekt na Ischii, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách po trase Praha (cca 10.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase po dohodě s CK), dále přes Rakousko do Itálie.
2. den: Dopoledne trajekt na ostrov Ischia, odpoledne odpočinek u hotelového termálního bazénu, ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Okruh po ostrově Ischia: Ischia Ponte je nejstarší částí obce Ischia s několika zajímavými kostely a monumentálním Aragonským hradem, jehož dějiny začínají již v dobách, kdy spolu soupeřili Řekové a Etruskové a první pevnost zde nechal vybudovat v r. 474 př. n. l. syrakúský tyran Hieron. Krátká fotozastávka s výhledem na Ischia Porto – malebný přístav, kam neustále připlouvají a odplouvají rychlolodě, výletní jachty i rybářské čluny. Obec Cassamicciola Terme disponuje velkým množstvím termálních pramenů. Cassamicciola je hezké přístavní městečko s příjemnou pobřežní promenádou. Pramen Castiglione vedl k vybudování termálního parku. V této obci se léčilo mnoho slavných osobností, jako např. neapolský král Ferdinand IV., pruský král Friedrich Wilhelm IV., bavorští králové Maxmilian a Ludvík I. a Garibaldi. Lacco Ameno je nejmenší obec na Ischii, ale má velmi dlouhé dějiny, sahající až do starověku. Symbolem Lacco Ameno je „Fungo“ – Hřib, větrnou a vodní erozí zformovaný tufový skalní útvar. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Výlet do městečka Forio. Město Forio je největší obcí na Ischii. Dodnes zde stojí některé z původních 12ti strážních věží, nejstarší Torrione byla postavena v r. 1480. Forio má také velký počet kostelůl. Po prohlídce možnost koupání na pláži nebo návštěva Poseidonových lázní – termální park, který se proslavil po celém světě, nachází se na ploše 4500 m2, je zde velký počet bazénů s termální vodou od 28 do 40 °C, olympijský bazén s mořskou vodou, přírodní sauna, soukromá písčitá pláž atd. Večeře a nocleh. 

5. den: Snídaně. Odpočinkový den nebo pro zájemce fakultativně výlet na nejvyšší horu ostrova Monte Epomeo (789 metrů). Tato tufová hora nabízí velkolepý výhled na celý ostrov a na Neapolský záliv. Na vrcholku se nacházejí zbytky strážních budov z r. 1464. Večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Výlet do městečka Sant Angelo, které je jedním z nejkrásnějších míst na Ischii. Jsou zde pastelově natřené domy, malý přístav a v pozadí zelené kopce poloostrova Punta Santę Angelo. Možnost koupání v termálních lázních Aphrodite, Apollón nebo v nově vybudovaném termálním parku Tropical, které nabízejí podobně jako Poseidonův park velký počet termálních bazénů. Také je zde možnost plavby loďkou na nedalekou pláž. Večeře a nocleh. 

7. den: Snídaně. Dopoledne volno, koupání v termálním bazénu. Odpoledním trajektem zpět na pevninu a přejezd do ČR.

8. den: Příjezd do Prahy v odpoledních/podvečerních hodinách.

Pořádáno ve spolupráci s CK Mayer a Crocus,  IČ 25622706

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz