Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
KALÁBRIE - památky a příroda jižní Itálie, Tyrhénské moře & Jónské moře.

Památky a příroda jižní Itálie,
Tyrhénské moře & Jónské moře


od 8 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

KALÁBRIE, LIPARSKÉ OSTROVY & STROMBOLI

Památky a příroda jižní Itálie,Tyrhénské moře & Jónské moře.

 

UBYTOVÁNÍ V APARTMÁNECH: 

Č. zájezdu

Termín

Cena

 
92099

na zájezd zbývá 

poslední

1 volné místo

- ubytování pouze bungalov

30.08. - 09.09. 

2019

9.990  

 

UBYTOVÁNÍ V HOTELU: 

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.04. 2019 SLEVA 1.000,- Kč/osoba

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 8x dvoulůžkové ubytování v kompletně vybavených bungalovech (se dvěma oddělenými ložnicemi) s příslušenstvím a s možností vaření, při ubytování v hotelu 8x nocleh s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Ubytování v apartmánech: Areál bungalovů má sugestivní polohu na svahu nad mořem a je vystavěn ve stínu borovic a eukalyptů v těsné blízkosti písečné pláže. Apartmány se skládají ze dvou oddělených dvoulůžkových ložnic, soc. zařízení, kompletně vybavené kuchyňky a terasy. Hostům jsou zdarma k dispozici lehátka, slunečníky a bazén. V areálu se nachází bar, kde si lze zakoupit italské snídaně. 

Hotel ***PARKHOTEL CALABRIA se nachází přímo na písečné pláži Santa Maria ve stínu borovic. (http://www.parkhotelcalabria.eu). Hotelové pokoje jsou s příslušenstvím, mají balkón a televizor. Snídaně jsou podávány formou bufetu, večeře se servírují. Lze si vybrat ze dvou variant tříchodového menu. Hosté mají zdarma k dispozici lehátka a slunečníky na hotelové pláži. Hotelová terasa nabízí romantický výhled na „špičku italské boty“ i na sicilské pobřeží. Lze si po dohodě objednat a připlatit klimatizaci na pokoji a výhled na mořskou stranu.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v dopoledních hodinách po trase Praha (cca 11.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. U červnového termínu po trase Plzeň – Praha – Písek – České Budějovice. (Možnost přistoupit po trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN a Rakousko do Itálie.

2. den: Kolem poledne příjezd do letoviska, odpoledne ubytování. Volný program.

3. den: Volno, pobyt u moře. 

4. den: Volno, pobyt u moře. Pro zájemce polodenní autobusový výlet do malebného městečka TROPEA a na útesy Capo Vaticano. Tropea je jedno z nejnavštěvovanějších měst Kalábrie, rozkládající se na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro. Pochází z řecko-normanské doby. Z ní se dochovalo nepřeberné množství historických památek, jako např. normanská katedrála z 11. století,kostel sv. Marie, vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede příkré schodiště, kostel sv. Františka z Assisi a mnoho jiných kostelů, kaplí a paláců, dotvářejících spolu s úzkými uličkami typický kolorit města. 

5. den: Volno, pobyt u moře. Pro zájemce celodenní autokarový okruh Kalábrii (podél nejjižnějšího cípu Apeninského poloostrova): mytická (v řeckých bájích mořská obluda) SKYLLA, REGGIO DI CALABRIA proslulé muzeum antiky, elegantní promenáda při Messinské úžině. Nejfotografovanější místo v Kalábrii – městečko duchů PENTEDATTILO, jehož jméno pochází z řečtiny a znamená „pětiprstý“. Nad vesnicí se totiž tyčí podivný skalní útvar, který připomíná otevřenou ruku. Reggio patří k seizmicky nejvíce ohroženým oblastem. Ruka prý chrání město před zemětřesením. Průjezd pobřežím COSTA GELSOMINI podél Jónského moře do středověkého normanského města na vrcholku kopce GERACE, která zažila svůj největší rozkvět za normanské vlády. Z této doby pochází největší církevní stavba v Kalábrii – zdejší katedrála.

6. den: Volno, pobyt u moře. 

7. den: Volno, pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY známé svou sopečnou aktivitou. Sopka Vulcano doutná ještě dnes. Místní půda je prosycena podzemními plyny. V místech, kde vyvěrají na povrch, vznikají sirná bahenní jezírka. Koupel v nich má blahodárné účinky. Osvěžení přinese však i pobyt na černé či bílé sopečné pláži. Ještě však nesmíme opomenout návštěvu starobylého města LIPARI – přístavního a obchodního centra ostrova Lipari s akropolí a barokními kostely. 

8. den: Volno, pobyt u moře. Pro zájemce večerní fakultativní výlet lodí za erupcemi ostrova STROMBOLI, které leží na stejnojmenném ostrůvku Liparského (Eolského) souostroví severně od Sicílie a zvedá se do nadmořské výšky kolem 925 metrů. Předpokládá se však, že její podmořská část měří kolem 3000 metrů. Podívejte se na boj mořské vody s lávou. Na ostrově Stromboli žije asi čtyři sta obyvatel, každý rok však na něj zavítá až šest tisíc turistů. Nebezpečná, ale svým způsobem krásná, taková je jedna z nejaktivnějších evropských sopek na ostrově u severních břehů Sicílie. Sopečně aktivní není nejvyšší vrchol hory, ale krátery na severozápadním úbočí nad svahem Sciara del Fuoco. Sopka je trvale činná i mezi obdobími zvýšené aktivity. Výtrysky lávy je v té době možné pozorovat dvakrát až třikrát za hodinu. 

9. den: Volno, pobyt u moře

10. den: V dopoledních hodinách vyklizení bungalovů, celodenní volno u moře a odjezd z letoviskav podvečer.

11. den: Návrat do ČR v podvečer.

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz