CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Velký okruh MAROCKÝM KRÁLOVSTVÍM

Velký okruh Marokem

- vynikající hotely s polopenzí


od 23 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

CESTA DO AFRIKY - Velký okruh MAROCKÝM KRÁLOVSTVÍM

Marocké království svým zahraničním návštěvníkům nabízí atmosféru orientální pohádky. V té se to jen hemží kejklíři, zaklínači hadů, neomylným panovníkem, zahalenými ženami, muži v tradičních dželabiích, velbloudími karavanami v písečných dunách, opicemi v cedrových lesích nebo čápy na starých věžích. Kulisu pohádkovým bytostem vytvářejí zasněžené štíty nejvyšších hor severní Afriky, do červena zbarvená Sahara, hliněné hrady, vyšňořené královské paláce, chýše bez přívodu elektřiny, týdenní dobytčí trhy, k nebi se tyčící minarety nebo svaté město, které dodnes po setmění nesmí navštívit žádný cizinec. Zatímco z východní strany svírá Maroko nekonečná poušť, ze západu je to nedozírný oceán. Protože je Maroko nejkonzervativnější zemí severní Afriky, představuje pro Středoevropana nejatraktivnější cestovatelský cíl. Náš okruh vám jako bonus navíc nabízí poznání atraktivních míst severošpanělského Katalánska.

Č. zájezdu

Termín

Cena

Cena FIRST MINUTE

do 30.06. 2022

91132

14.10. - 30.10.

2022

24. 990 23. 990

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.06. 2022 SLEVA 1.000,- Kč/osoba

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 13x ubytování v ***hotelu (12x v hotelu, 1x v hotelu Ibis Budget), 12x snídaně, 12x večeře, trajekt do Afriky a zpět, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve odpoledních hodinách po trase Praha (cca v 15.00 hodin ) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd přes SRN a Francii do Španělska.
2. den: V podvečer příjezd do Španělska do oblasti Barcelony. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

3. den: V ranních hodinách snídaně a odjezd z hotelu. Zastávka u krásného římského akvaduktu  časů císaře Augusta u Tarragony. Cesta podél pobřeží Costa Dorada (Zlaté pobřeží) a Costa del Azahar (Pobřeží pomerančového květu). Dále průjezd Analusií s výhledy na nejvyšší španělské pohoří Sierra Nevada až do letoviska Torremollinos nedaleko Malagy. Večeře a nocleh v hotelu.

4. den: Snídaně. Přeplutí GIBRALTARSKÉ ÚŽINY, jež ve starověku pod názvem Heraklovy sloupy propojovala známý svět s tajemnými dálkami a která dodnes odděluje evropskou civilizaci od exotické Afriky. Procházka podél hradeb CEUTY – španělského města na africké půdě. Překročení marockých hranic a přejezd do Tangeru. Večeře a nocleh v hotelu.

5. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka přístavního města TANGER. Toulky první arabskou medinou. Tanger pro svou strategickou polohu byl vždy středem mocenských zájmů evropských států, a proto má toto bílé město kosmopolitní ráz. Odpoledne prohlídka marocké metropole RABAT, která leží při ústí řeky Bou Regreg do Atlantského oceánu. Z pevnosti se otevírá pohled na město Sale, jež bylo sídlem obávaných pirátů. V Rabatu si ukážeme královský palác, mauzoleum marockých králů, starodávnou Hassanovu věž i opevněný Chellah, jenž je prý nejromantičtějším místem v zemi. Večeře a nocleh v hotelu.

6. den: Snídaně. Návštěva největšího marockého města CASABLANKA, které proslavil stejnojmenný americký film s Humphreyem Bogartem a Ingrid Bergmanovou v hlavních rolích. Na břehu Atlantiku navštívíme Hassanovu mešitu, třetí největší islámskou svatyni na světě. Budeme obdivovat její 200 m vysoký minaret, nejvyšší náboženskou stavbu světa. Přejezd marockým vnitrozemím do Fesu. Večeře a nocleh v hotelu.

7. den: Snídaně. Prohlídka královského města FES, které je oprávněně na seznamu památek UNESCO. Jde o nejzachovalejší středověké město v Africe. Až do roku 1912 bylo hlavním městem Maroka, dodnes zůstává jeho náboženským a intelektuálním centrem. Bylo založeno otcem Maroka svatým Idrissem a velký rozmach prožívalo ve 12. až 14. století. Budeme se prodírat labyrintem jeho mediny, abychom si ukázali nejvýznamnější památky, jako je medresa Bou Inania, impozantní mešita Karaouiyne, mauzoleum Idrisse II. nebo královský palác. Do středověku se ponoříme při návštěvě barvírny kůží, kde se od středověku nezměnila technologie a kde se barvíři brodí ve starých kamenných kádích. Na Fes se podíváme z výšky při okruhu po Tour de Fes, kde se tyčí dvě městské pevnosti. Odpoledne zastávka ve svatém poutním městě MOULAY IDRISS, kde se nachází hrobka potomka proroka Mohameda Idrisse, jenž v 8. století vytvořil na území Maroka první stát. A prohlídka archeologického areálu VOLUBILIS, který představuje nejzachovalejší marockou antickou památku. Z doby starověkého Říma, kdy bylo hlavním městem provincie Mauretánie, se tu zachovaly mozaikové podlahy, lázně nebo triumfální oblouk. Večeře a nocleh v hotelu. 

8. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka historického královského města MEKNES, které bylo za vlády megalomanského sultána Moulay Ismaila na přelomu 17. a 18. století jednou ze světových metropolí. Ve svém sídelním městě nechal panovník postavit velkolepé paláce, mešity, zahrady, kasárna, sýpky a sklady a vše dal chránit 40 km dlouhými hradbami. My si ukážeme nejen památky na sultána Ismaila, ale i náboženskou školu medresu ze 14. století nebo Velkou mešitu ze 13. století. Vychutnáme si atmosféru tržiště, súku. Vyhlídková jízda STŘEDNÍM ATLASEM, kde uvidíme cedrové a korkové lesy i opice. Atlas je největší pohoří severní Afriky a dal jméno i oceánu, který se nachází za jeho hradbou. Odpoledne nás čeká ÚDOLÍ ZIZ, které už má charakter pouštního kaňonu s oázami datlových palem. Večeře a nocleh v hotelu.

9. den: Snídaně. Krátká prohlídka města ERFOUD, které bylo v údolí řeky Ziz vystavěno v saharském stylu z červené hlíny. Erfoud je proslulý nalezištěm fosílií. Odpoledne podnikneme fakultativní výlet džípy k největší písečné duně ERG CHEBI, kde se stylově můžeme projet i na velbloudech. Do červena zbarvený písečný přesyp má výšku přes 100 metrů, délku 30 a šířku 10 kilometrů. Okusíme atmosféru největší světové pouště SAHARY. Zastavíme se ještě v oáze MERZOUGA. Večeře a nocleh v hotelu.

10. den: Snídaně. Dopoledne se projdeme KAŇONEM TODRA, který je na nejužším místě široký pouze 10 m a který svírají 250 m vysoké skalní stěny. Poté se vydáme na CESTU KSÚRŮ A KASEB na úpatí Vysokého Atlasu. Ksar je berberská opevněná hliněná vesnice s vysokými hradbami. Dovnitř se vstupuje branou, chráněnou věží. Uvnitř hradeb je obvykle pravoúhlá síť úzkých uliček se slepými odbočkami, s domky, mešitou, lázní hammam a zásobárnami. Kasba je opevněný obytný hrad se čtyřmi rohovými věžemi. Někdy kasby tvořily celé shluky. Zatímco ksar poskytoval útočiště zpravidla celé vesnici, kasba byla obvykle sídlem jedné rodiny. Současné cesty, po kterých pojedeme, vedou místy dávných karavanních přechodů přes hory okolo opevněných klášterů a sídel – zmíněných ksúrů a kaseb. Zastávka v oáze SKOURA – kasby mezi palmami. Ubytování v Ouarzazete, jež je správním centrem datlové provincie Maroka s kulisou Vysokého Atlasu. Přes město několikrát vedla slavná „Rallye Paříž-Dakar“. Večeře a nocleh v hotelu. 

11. den: Snídaně. Fakultativní výlet džípy do údolí říček NGOUN a DADES, KAŇON COLORADO. Cestou se podíváme na jeskynní obydlí, kde žijí, stejně jako v pravěku, berbeři z předhůří Vysokého Atlasu. Otevřou se před námi fantastické výhledy na Vysoký Atlas, budeme projíždět náhorní plošinou se stády patřícími nomádům a žasnout při pohledu na bizarní skalní útvary. Nakonec se projdeme mezi fíkovníky k rozeklaným skaliskům Sidi Boubka v soutěsce DADES. Večeře a nocleh v hotelu v Ouarzazate

12. den: Snídaně. Ráno navštívíme působivé opevněné město AIT BENHADDOU, které bylo důležitou zastávkou karavan z Timbuktu do Marrákeše za vlády dynastie Saadů. V posledních letech sloužilo jako kulisa k natáčení mnoha velkofilmů: (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Království nebeské). Vyhlídková jízda přes VYSOKÝ ATLAS, překonání průsmyku Tizi-n-Tichka ve výšce 2 300 m n. m. Prohlídka historického královského města MARRÁKEŠ, kterému se kvůli barvě 19 km dlouhých hradeb říká „Červená perla“. Dominantou města je téměř 80 metrů vysoký minaret Koutoubia, jenž pamatuje éru, kdy byla Marrákeš metropolí celého Maroka. Arabská věž Giralda v Seville je kopií Koutoubie. Z marrákešských paláců si prohlédneme palác Badi z konce 16. století. Palác postavil sultán Ahmed al Mansour, který kontroloval karavanní cesty do Timbuktu a nahromadil obrovské bohatství. Navštívíme také působivé hrobky saadské dynastie v kasbě nedaleko královského paláce. Vychutnáme si Náměstí Jemaa el Fna, které je nejživějším náměstím celého Maroka. Je srdcem mediny a súků. Vystupují tu zaklínači hadů a cvičitelé opic, zubaři zde pacientům trhají zuby, své zboží tu nabízejí prodavači amuletů nebo vývařovny levných jídel. Přejezd na pobřeží Atlantiku do Essauwiry. Večeře a nocleh v hotelu.

13. den: Snídaně. Celodenní odpočinek v přímořském městě ESSAOUIRA, které svým šarmem láká nejen turisty, ale i marocké umělce. Essauwira je město, kde je stále živá tradiční černá hudba a tanec. Má množství galerií, kde se vystavují díla místních umělců. Díky protežovanému rybářskému přístavu si lze dát v četných restauracích levnou čerstvou rybu. Essauwira má historii, která jde až do éry starověkých Féničanů. Dnes patří mezi velmi oblíbené turistické destinace, a proto vás tu čeká KOUPÁNÍ V ATLANTIKU. Tři kilometry dlouhá pláž je obsypána útulnými hotely. Pokud vás nebaví jen koupání, můžete si zaplatit svezení na velbloudu nebo na koni a nechat se zavézt až na okraj pláže, který připomíná začátek pouště. Noční přejezd do Španělska.

14. den: V ranních hodinách překročení marocko-španělské hranice, příjezd do Ceuty a přeplutí trajektem přes Gibraltarskou úžinu do Evropy. Průjezd částí jižního Španělska do oblasti Malagy (letovisko Torremolinos) na Costa del Sol (Slunečné pobřeží). Ubytování v hotelu. Odpočinek. Možnost koupání. Večeře a nocleh.

15. den: Snídaně. V ranních hodinách návštěva města Pabla Picassa − MALAGU. Projdeme se středověkým centrem v okolí katedrály, ukážeme si rodný dům Pabla Picasa, římské divadlo a maurské pevnosti Alcazaba a Gibralfaro. Na závěr si vychutnáme nádhernou přímořskou promenádu Paseo del Mar, která připomíná subtropickou botanickou zahradu. Průjezd Andalusií se zastávkou na prohlídku perly Andalusie GRANADY – poslední výspy maurské vlády na Iberském poloostrově. Město dalo jméno granátovým jablkům a chlubí se panoramatem, které mu vytváří nejvyšší španělské pohoří – Sierra Nevada. Až do roku 1492 bylo metropolí Granadského emirátu. 800 let dlouhá arabská nadvláda se nemohla nepromítnout do jeho podoby, a tak se budete procházet uličkami středověké mediny, navštívíte arabský bazar, prohlédnete si budovu někdejší maurské univerzity nebo zavítáte do středověké čtvrti Albaicin s domy, které krášlí maurské ozdoby a zahrady. Přímo nad městem se vypíná pohádková rezidence arabských emírů – Alhambra. O vítězství katolických Španělů nad muslimskými Maury naopak vypovídají velkolepá katedrála a Královská kaple, kde jsou uloženy ostatky katolických králů Isabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského, pod jejichž žezlem bylo na konci 15. století sjednoceno Španělsko a objevena Amerika. Přejezd do jihošpanělského města ALICANTE do hotelu na nocleh.

16. den: Přejezd do BARCELONY a prohlídka katalánské metropole, která má unikátní středověké i secesní památky. Připomeneme si geniálního architekta Antonia Gaudího i slavné postavy aragonských králů. Projdeme se gotickou čtvrtí, kde má své sídlo katalánský parlament a kde byli v katedrále pokřtěni první indiáni, které do Evropy přivezl Kryštof Kolumbus. U staveb katalánské moderny uvidíme, jak lze díky nadání a originálním nápadům oživit kámen. Barcelona nabízí i množství muzeí, parků a v případě pěkného počasí i městskou pláž. Její pěší zóna Rambla je pravděpodobně nejživější ulicí v celém Španělsku. Noční přejezd přes Francii a Německo do ČR.

17. den: Návrat do ČR ve večerních hodinách

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz