CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
NA ADVENT OD MOŘE K ALPSKÝM JEZERŮM A VÝŠINÁM - Slovinsko, Itálie, Rakousko

ITÁLIE: Terst

SLOVINSKO: Lublaň

RAKOUSKO: Štýrský Hradec, jezero Wörthersee – město andělů Velden, Villach, rozhledna Pyramidenkogel 

 


od 4 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Rozmanitá krajina severního Jadranu, „knedlíčkových hor“ a protáhlých, terasovitých jezer se v adventní době stává rozkošnou kulisou vánočního těšení. Během prodlouženého adventního víkendu můžete vyzkoušet tradice hned tří zemí – v Itálii popíjet vyhlášené víno na mořské pláži, ve Slovinsku obdivovat Plečnikovu nestárnoucí architekturu, v Rakousku se podívat na svět z nejvyšší dřevěné rozhledny na světě, navštívit rozsvícené Město andělů, mihotavě se odrážející na hladině jezera Wörthersee, vyjet lanovkou na hradní vánoční trh a ochutnat nejslavnější korutanské a štýrské speciality.

Č. zájezdu

Termín

Cena

92311

09.12. - 12.12.

2021 

4. 990

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní “Cestovní pojištění”, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 22.00 hodin) – České Budějovice. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Dále cesta směr Linec, Salcburk a Štýrský Hradec do Terstu.

2.den: V dopoledních hodinách příjezd do italského TERSTU. Město, kde se prolínají italské, slovinské i rakouské vlivy, začíná opět přitahovat návštěvníky. U kanálu Grande si budete připadat jako v Benátkách, u antických pozůstatků jako v Římě, pohled na novorenesanční paláce připomene Brno a přístav se středomořskou atmosférou zase slavnou dobu, kdy byl Terst nejdůležitějším přístavem Rakouska-Uherska. Kromě tradiční panettone najdeme na vánočním trhu i místní vynikající bílé víno. Odpoledne přejezd do hlavního města Slovinska LUBLANĚ. Při procházce městem uvidíme secesní Dračí most, městskou tržnici i architekturu místního rodáka Josipa Plečnika, který svým dílem zařadil Lublaň mezi nejkrásnější města Evropy. Romantická a nápaditá adventní výzdoba pak Lublaň řadí mezi špičku světových vánočních měst. Přejezd do hotelu v oblasti trojzemí (Rakousko, Slovinsko, Itálie) na večeři a nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd k jezeru Wörthersee, v jehož blízkosti před pár lety vyrostla nejvyšší dřevěná rozhledna světa PYRAMIDENKOGEL. Na vyhlídkovou terasu můžete vyjet panoramatickým výtahem nebo vyjít pěšky, pro cestu dolů můžete zvolit dokonce tobogan, a to nejdelší v Evropě. VILLACH je vyhlášeným korutanským vánočním městem, na zdejších trzích strávíme ve vůni místních specialit odpoledne. Před setměním přejezd zpět k jezeru Wörthersee. Elegantní letovisko VELDEN se před Vánocemi mění na Město andělů. Rozzářená výzdoba se odráží na hladině jezera, na němž pluje obří adventní věnec osvícený 80 tisíci světýlky, jestličky a další vánoční symboly. Návrat na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd do ŠTÝRSKÉHO HRADCE. Štýrská metropole patří k nejzajímavějším rakouským městům celoročně, ale před vánoci se k příjemné atmosféře a památkám zapsaným na seznam UNESCO přidávají další atrakce, jako například unikátní ledový betlém nebo vánoční trh v pevnosti na zámeckém vrchu nad městem, dosažitelným lanovkou. Ve městě najdeme vánočních trhů celou řadu, ať již zaměřené na tradiční řemesla nebo místní gastronomii. Farmářský špek nebo pálenka se může stát milou vzpomínkou a doplňkem vaší vánoční tabule. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do ČR do půlnoci.

 

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz