CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
ADVENTNÍ WROCLAW & KRAKOW

ADVENTNÍ WROCLAW & KRAKOW


od 3 590 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Vánoce jsou pro naše severní sousedy nejvýznamnějšími křesťanskými svátky, a tak vše, co je s nimi spojené, si udržuje dlouhou a neporušenou tradici. Města vítají svátečně naladěné návštěvníky atmosférou prosycenou tradicemi a historií. Během tohoto adventního víkendu si budete moci vychutnat dvojitou porci vánočních trhů s vůní dobrot za zvuku koled. Objevte to nejkrásnější ze sváteční Wroclawi a nechte se uchvátit nádherně vyzdobeným Krakowem.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

92241

27.11. - 28.11.

2021

3. 590 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 06.00 hodin) – Hradec Králové – Náchod. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd do polské WROCLAWI, města ležícího na 10 ostrovech, navzájem propojených téměř stovkou mostů klenoucích se nad řekou Odrou. Se svým malebným historickým jádrem patří mezi nejkrásnější města Polska. Prohlídka starého města – Tumský ostrov s mnoha nádhernými kostely, tržnice, univerzita či jedna z nejkrásnějších uliček, která si zachovala středověký charakter, zvaná Jatki. Zájemci mohou navštívit Sky Tower – místní mrakodrap, z jehož 49. patra máte celou Wroclaw jako na dlani. Vánoční trhy se konají na Solném náměstí a Vratislavském rynku, kde můžete obdivovat pestrobarevné štítové domy, z nichž nejznámější jsou pojmenované Jeníček a Mařenka a kterému vévodí nádherně nasvícená středověká radnice, okolo níž se vše točí. Nebo můžete zajít do nejstarší restaurace v Evropě – Piwnica Swidnica, kterou navštěvoval i Chopin nebo Goethe. Na trzích najdete široký výběr z typicky vánočních dárků stejně jako krajové speciality místní kuchyně. Především pak na všechny způsoby připravovaný sýr, zapiekanki či svařené víno. Příjezd na ubytování, večeře a nocleh.

2. den: Po snídani nás čeká prohlídka bývalého sídelního města polských králů – KRAKOV. Dominantou a turistickým magnetem Krakova je vrch Wawel na levém břehu Visly, kde se tyčí impozantní královský hrad a kde si můžete prohlédnout okázalé hrobky polských králů a královen. V Krakově zhlédnete také druhou nejstarší univerzitu ve střední Evropě (po Karlově univerzitě). Poté dojdeme na hlavní krakovské náměstí (Rynek Główny), který se na pár týdnů promění v tzv. Adventní městečko, které poznáte nejen podle výzdoby a stánků, ale také podle vůně svařeného vína, jehličí a včelího vosku. Kromě nákupů v Adventním městečku můžete na Rynku navštívit Sukiennicu, což je dlouhá jednopatrová budova, ve které můžete pořídit tradiční polské suvenýry, jako jsou například šperky z jantaru, sošky draka (symbolu Krakova) apod. Pokud se budete nacházet na Rynku Głównem, počkejte si na zvuk trubky, který se ozve vždy v celou hodinu. Je to krakovský hejnal, který troubí z věže Mariánského chrámu. Jedná se o tradici, která přetrvala z dob obléhání města Mongoly. Samotný chrám Panny Marie také stojí za návštěvu, můžete zde obdivovat největší dochovaný vyřezávaný gotický oltář na světě. Krakov je také pyšným místem vzniku vzácné vánoční tradice, výrobou a výstavou tzv. krakovských szopek. Tyto barevné dřevěné „betlémy“ mohou být až dva metry vysoké a tři metry široké a jsou nejčastěji inspirovány chrámem Panny Marie nebo hradem Wawel. V centru města nabízejí k ochutnání různé místní speciality jako například ovoce napíchnuté na špejli obalené čokoládou, boršč, grilovaná klobása, žebírka nebo jitrnicový prejt či bigos – pokrm z čerstvého nebo kysaného zelí, červeného masa, klobásy, uzeného bůčku, hub a koření. Místní specialitou je vynikající pitný med. V podvečer odjezd. Návrat do ČR do půlnoci.

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz