Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
ADVENT na třech vinných řekách

Mosela: Trier, Rýn: Rüdesheim

Mohan: Würzburg

 


od 3 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Také města ležící pod německými vinicemi se před Vánocemi každoročně promění v pohádková království, která lákají k romantickým procházkám. Jako v zimní pohádce se budou návštěvníci adventních trhů cítit v historickém Trevíru. V městečkách na Mosele se vůně pečených kaštanů či pražených mandlí line uličkami lemovanými skvostnými hrázděnými domy. Slavnostně nazdobené stánky dotvářejí kouzlo vánoční atmosféry u Rýna a úchvatné památky i nezaměnitelná kultura majestátního Würzburgu dodají adventu na velkoleposti.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

92139

29.11. - 01.12.

2019

3. 490 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování v *** hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23,30 hod.) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.).Cesta do Německa.

Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23,30 hod.) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost
přistoupit na trase po dohodě s CK.).Cesta do Německa.

2. den: V ranních hodinách příjezd do města TRIER s mnoha skvosty z dob starověkých Římanů a raného středověku a skvělým bílým moselským vínem. Projdeme mohutnou bránou Porte Nigra a po Simeonstrasse dojdeme na pitoreskní středověké náměstí Marktplatz, kde se konají vánoční trhy s impozantní kulisou chrámu sv. Petra a Pavla. Kromě široké nabídky vánočních ozdob, dřevěných hraček, svíček či keramiky si můžete pochutnat na výborných klobásách nebo bramborových plackách. Možnost krátké procházky po historickém centru i nákupů dárků v mnoha obchůdcích, obchodech (TK MAXX...) či obchodním centru. Jeden z nejpůvabnějších vánočních trhů v Německu najdeme v BERNKASTEL – KUES, který je již po 40 let skutečným magnetem pro návštěvníky. Vine se vyzdobenými starobylými uličkami na náměstí, kde se každoročně  jeden z hrázděných domů promění v největší adventní kalendář na řece Mosele. Příjemným zážitkem bude plavba po řece Mosele se sklenkou tradičního vánočního moselského svařeného vína. Přejezd do COCHEMU, kde jasná světla láskyplně vyzdobených stánků dávají středověkému centru s rozkošnými hrázděnými domy zvláštní atmosféru. Zimní kulinářské požitky nabízí adventní stan u starého mostu, kde můžete ochutnat i zdejší specialitu: dampfnudel s vanilkovou polevou. Možnost návštěvy místních vinoték s ochutnávkou a nákupem na štědrovečerní přípitek. Ubytování v hotelu v oblasti Rýna, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Návštěva RÜDESHEIMU, jednoho z nejkrásnějších měst na magické řece Rýn, které si zamilovali romantici, jako Johann Wolfgang Goethe, Lord Byron či Alexander Dumas. Uličky s hrázděnými domy a útulnými restauracemi zvou k posezení. Možnost vyjet lanovkou k obrovskému památníku Neiderwald-Denkmal, kterému vévodí 10,5 m vysoká socha Germanie, odkud se vám naskytne nádherný výhled na panoráma Oberes Mittelrheintal. Na adventní trhy sem přijíždějí prodejci z mnoha různých zemí a nabízejí krásné věci a speciality z Evropy i ze zámoří. Neopomeňte ochutnat místní ryzlink a světově proslulá červená vína. V odpoledních hodinách přejezd do WÜRZBURGU, německého města Vánoc, ležícího na okouzlujícím místě na řece Mohan, kde slavným adventním trhům dodává jedinečnou atmosféru panorama s gotickou kaplí Panny Marie a barokním poutním kostelem Navštívení. Při procházce přes hlavní most vás nadchne neopakovatelný výhled na pevnost Marienberg. Na sto různých stánků nabízí koření, vysoce kvalitně zpracované ozdoby na vánoční stromky a řezbářské práce, svíčky, keramiku, hračky a mnoho dalšího, co neodmyslitelně patří k vánočním svátkům. Samozřejmě že nechybí svařené víno stejně jako pražené mandle a jiné speciality, které zahřejí na těle i na duši. V podvečer odjezd. Návrat do ČR do půlnoci.


Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz