CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Advent v JIŽNÍM TYROLSKU

Na vánoční trhy pod vrcholky italských Dolomit 

Bolzano - Merano - Brixen - Sterzing - Bruneck


 

 


od 3 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Užijete si předvánoční atmosféru v prosluněném Jižním Tyrolsku a zažijete staré dventní tradice v pěti největších městech této oblasti. Každé město peče vlastní perníky s motivem městských symbolů. V Bolzanu mají anděla, Meran má zvon, Brixen ovce, Sterzing věž a Bruneck se chlubí hvězdou. Zdejší vánoční trhy s pestrou nabídkou produktů a kulinářských specialit patří k nejhezčím a nejromantičtějším na světě. Zvláštní atmosféru navíc dodává jejich poloha mezi horami.

Č. zájezdu

Termín

Cena

92301

02.12. - 05.12.

2021

3. 990 

Cena zahrnuje: Dopravu zajezdovym autokarem s klimatizaci a minibarem, průvodce, 2x ubytovani v hotelu s polopenzí, kompletní "Cestovní pojištění", pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha ( cca 23,00 hod.) – Beroun – Rokycany – Plzeň. Přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie.

2. den: V dopoledních hodinách příjezd do Itálského města BRUNECK - jedno z nejstarších jihotyrolských měst a centrum pustertalského údolí. Krátká procházka malebným centrem městečka pod stejnojmenným hradem. Historický střed města je plný stánků se sladkostmi, svařákem, ozdobami a suvenýry. Návštěva překrásného adventního trhu v BRIXENU. Jako symbolický strážce klidu a míru stojí impozantní budova katedrály na náměstí, kde probíhají vánoční trhy, které nabízí mnoho originálních tipů na dárky. Jistě si vzpomenete i na K. H. Borovského, který sem byl poslán do vyhnanství. Možnost návštěvy biskupského paláce Hofburgu, kde jsou vystaveny ručně vyráběné jesličky. Odjezd na ubytování do hotelu, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Návštěva slavného lázeňského města MERANA obklopeném prstencem třítisícovek. Prohlídka středověkého jádra města a lázeňské promenády. Zdejší vánoční trhy jsou plné ručně zhotovených uměleckých předmětů, místního cukroví a osobité vánoční atmosféry. Odpoledne největší adventní trh v Itálii - v hlavním městě Jižního Tyrolska BOLZANU. Město v údolí řeky Adiže bylo odedávna křižovatkou obchodních cest. Půvabné centrum s řadou významných středověkých památek a s trojicí gotických chrámů. Na vánoční svátky zde pečou žitný chléb s rozinkami, fíky a sušeným ovocem, kterému se říká Zelten. Osvětlené uličky, podloubí a náměstí středověkého města dodávají oslavám vánoc nezapomenutelnou atmosféru. Adekvátní kulisu dokresluje majestátní pohoří Rosengarten/Catinaccio. Návrat do hotelu, večeře.

4. den: Snídaně. Odjezd na návštěvu tradičního vánočního trhu, který se koná na Hlavním náměstí romantického VIPITENA (německy Sterzing). Znakem tohoto jihotyrolského dokonale zachovalého středověké městečka s malebnými uličkami je 46 metrů vysoká věž Zwölferturm z roku 1486. Poslední možnost vychutnat si lahodnou italskou kávu před odjezdem domů. Návrat do ČR.

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz